Haber 7

Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi!

Edirne'deki cezaevinde bulunan PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuna karar verildi.
GİRİŞ 18.07.2019 05:58 GÜNCEL
Metin Boyutu
Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi!

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, 'terör örgütü yöneticiliği', 'terör örgütü propagandası yapmak', 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik', 'halkı kanunlara uymamaya tahrik', 'suç işlemeye tahrik' ve 'suçu ve suçluyu övme' suçlarından yargılandığı davada tutukluluğun devamına hükmedildi.

 

 

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada, Demirtaş ile tutuklu bulunduğu Edirne'deki cezaevinden telekonferans yöntemiyle bağlantı kuruldu. Bazı HDP'li milletvekilleri ve avukatlar da duruşma salonunda hazır bulundu.

Demirtaş'ın ve avukatlarının dava dosyasına gelen bilgi ve belgelere karşı diyeceklerinin sorulmasından sonra Cumhuriyet savcısından tutukluluk değerlendirmesi için mütalaası soruldu.

 

 

Duruşma Eylül ayına ertelendi

İddia makamı, sanık Demirtaş'ın üzerine atılı suçun katalog suçlardan olması, atılı suçları işlediğine dair somut delillerin bulunması ve atılı suçların ceza üst sınırları gereğince tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mütalaaya karşı söz verilen Demirtaş, mütalaayı ciddiyetsiz bulduğunu ve kabul etmediğini dile getirerek, tahliyesini talep etmeyeceğini söyledi.

Sanık avukatlarının da beyanlarının alınmasından sonra mahkeme heyeti, ara kararını açıkladı.

Heyet, Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına hükmederek, duruşmayı 2 ve 3 Eylül'e erteledi.

Yorumlar

23
 • OSMANLI TORUNU

  2 ay önce Şikayet Et 10 sene daha yatması lazım bu terroristin
 • ahmet

  2 ay önce Şikayet Et Çok üzüldüm(!!!)
  Toplam beğeni
 • hakan

  2 ay önce Şikayet Et omur boyu agirlastirilmis hapis cezasi iyi bir ders olur ;) herkes haddini bilir, gavurla gavur olanin hazin sonu . varan 3
  Toplam beğeni
 • Abdullah

  2 ay önce Şikayet Et Zannediyorum bu HAİN kısa zaman sonra çıkartılacak ama kahraman olarak .Acilen cezası kesilmeli, müebbet ise müebbet veya İDAM İDAM İDAM.
  Toplam beğeni
 • Yazik

  2 ay önce Şikayet Et Memlekette adalet kalmamış karısını öldürene müebbet hapis memleketin geleceğini gençlerini çocuklarını öldürüp toplu katliam yapana 5/6 yılla kurtar nasıl adalet var
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.