14 ilin milli eğitim müdürü değişti

Milli Eğitim Bakanlığın, Diyanet İşleri Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 8 il milli eğitim müdürü görevden alındı, 14 ile yeni il milli eğitim müdürünün ataması yapıldı

GİRİŞ 02.08.2019 06:20 GÜNCELLEME 02.08.2019 06:56 GÜNCEL
14 ilin milli eğitim müdürü değişti
14 ilin milli eğitim müdürü değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığında boş bulunan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Remzi Bircan, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına ise Fatih Mehmet Karaca atandı.

 

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Demet Koç'un ataması yapıldı.

8 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

 

 

AA'nın haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığına ait atama kararları ile 8 il milli eğitim müdürünün görevden alınmasına, 14 ile de yenilerinin atanmasına karar verildi.

Buna göre, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt,
Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek görevlerinden alındı.

14 İLE YENİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ATANDI

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de Murat Küçükali atandı.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Nurettin Yılmaz, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Cemal Yılmaz, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şevket Karadeniz, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Hasan Başyiğit, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fazilet Durmuş, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ercan Yıldız, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ebubekir Sıddık Savaşçı, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Ersan Ulusan getirildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • 44malatya 6 ay önce Şikayet Et
  malatya il milli eğitim müdürü neden değişmiyor
  Cevapla
 • Ramazan 6 ay önce Şikayet Et
  Levent Yazıcı'nın İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olmasının üzerinden bir yıl (365 gün) geçmesine sayılı günler kaldı...
  Cevapla
 • Vatansever 6 ay önce Şikayet Et
  Trabzon Milli Eğitim,ilk ve acil olarak İlçe Müdürleri ile değiştirilmelidir.Bakanlık uyuyor galiba...Aslında 81 vilayetin Tüm Milli Eğitim Müdürleri ilçeleri ile değiştirilmelidir.Hükümet tarafından atanıp hükümeti yıkmaya çalıştıklarını herkes biliyor.Tüm şube müdürleri de değiştirilmelidir.14 vilayetle iş geçiştirilmemelidir.Tümü manevi değerleri koltuğa satmış vari boş ve taraflı iş yaparak halkın antipatisini bilerek ve isteyerek hükümete aksettirmekte ve farkında bile olmadan zarar vermektedirler.Çünkü Sendika tarafından atanmış boş idarecilerdir herkese göre...Bunlar bilinen şeyler ama Ankara neden görmüyor kimse bilmiyor
  Cevapla
 • Vatansever 6 ay önce Şikayet Et
  Trabzon Milli Eğitim,ilk ve acil olarak İlçe Müdürleri ile değiştirilmelidir.Bakanlık uyuyor galiba...Aslında 81 vilayetin Tüm Milli Eğitim Müdürleri ilçeleri ile değiştirilmelidir.Hükümet tarafından atanıp hükümeti yıkmaya çalıştıklarını herkes biliyor.Tüm şube müdürleri de değiştirilmelidir.14 vilayetle iş geçiştirilmemelidir.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR