Haber 7

Bakanlık açıkladı: ABD ile ortak kurulum başladı

MSB: Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış; kritik fonksiyonların tesisi sağlanmıştır.
GİRİŞ 13.08.2019 16:38 GÜNCEL
Metin Boyutu
Bakanlık açıkladı: ABD ile ortak kurulum başladı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Müşterek Harekât Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmaların sürdüğü belirtilerek, “Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış, kritik fonksiyonların tesisi sağlanmıştır” denildi. 

 

 

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulması planlanan güvenli bölge ile ilgili yürütülen çalışmalar hususunda açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, “Suriye kuzeyinde ABD ile koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında Şanlıurfa’da kurulacak Müşterek Harekât Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış; kritik fonksiyonların tesisi sağlanmıştır. Müşterek Harekât Merkezi’nin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmalar zaman gecikmesine mahal vermeden sürdürülmektedir” ifadeleri yer aldı. 

Yorumlar

24
 • Realist

  4 ay önce Şikayet Et ben bu olaya karşıyım, kolluk kuvvetlerimiz abd nin 6 askerinin kafasına çuvalı geçirsin ve sınırdışı etsinler.. Meclisimiz olayların karşısında dik dursun dik durmayanlar vatan haini ilan edilsin ve vekillikleri ve vatandaşlıkları tartışılsın....
 • kayserili

  4 ay önce Şikayet Et bu katil sürüsünden ne beklenir sadece ihanet güvenmeyin şeytan abd ye.
  Toplam beğeni
 • orhan şentürk

  4 ay önce Şikayet Et Türkiye ne pahasına olursa olsun bayramdan sonra vuracak köpekler ürür şanlı Türk Ordusu yürür.
  Toplam beğeni
 • efecan06

  4 ay önce Şikayet Et tum yorumcular önce sizin kendinize guveniniz yok tc yi aşagilamayin tc ne yapacani iyi bilir tc nin siz kadar kafasi calismiyormu tc dusmanlari sizi
  Toplam beğeni
 • bozkurt

  4 ay önce Şikayet Et Yakında pkk lılara abd asker uniforması giydirerek devriye attırır .guvenli bölgede
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.