HDP'den İYİ Parti ve CHP'ye açık çağrı: Ortak olalım

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanması nedeniyle HDP İstanbul İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı. Buldan, konuyla ilgili CHP ve İYİ Parti'ye ortak bir ses çıkarmak için çağrıda bulundu.

GİRİŞ 20.08.2019 17:37 GÜNCELLEME 20.08.2019 17:37 GÜNCEL
HDP'den İYİ Parti ve CHP'ye açık çağrı: Ortak olalım
HDP'den İYİ Parti ve CHP'ye açık çağrı: Ortak olalım

CHP ve İYİ Parti'nin seçim döneminde birlikte yol aldığı HDP'den, kayyum atamalarının ardından çağrı gecikmedi.

 

 

Pervin Buldan, "Biz 23 Haziran'da İstanbul'u almayı başardıysak Diyarbakır'ı, Van'ı ve Mardin'i kayyumlardan almayı başarabiliriz. Ancak bunun için birlikte, beraber omuz omuza yürümeye ihtiyaç var. İşte bugün Türkiye bir demokrasi sınavından geçecek.Herkesin ortak hareket etmeye ihtiyacı olan bir günden geçiyoruz"  dedi.Buldan, "Bugün çağrım özellikle Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, CHP başta olmak üzere TBMM'de grubu olan partiler AKP ve MHP hariç grubu olan partiler, yine meclis dışında olan siyasi partiler, demokrasi savunucuları, barış yanlıları herkese çağrımız budur. Bu sınavı birlikte geçmek zorundayız. Bugün bize yapılan yarın elbette size yapılır. Ben bu çağrımı başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm siyasi partilere yöneltmek istiyorum. Sessizliğinizi bozun. Söyleyecek sözünüz mutlaka vardır" diye konuştu.

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 165 TÜMÜ
 • Adem 6 ay önce Şikayet Et
  Çok haklı konussunlarki bizde bilelim kimmiş bu terör seçiciler.
  Cevapla
 • Akilfakiri 6 ay önce Şikayet Et
  Millet destek vermediği sürece hicsiniz.kendi kendinize oturun bu ülkede kimse 60 bin insanın kanı elinde olan bir örgütün siyasi uzantısına prim vermez
  Cevapla
 • oraloğlu 6 ay önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme: Allah c.c size gösterecek.. ne olduğunu bile şaşıracaksınız. sadece bekleyin ve izleyin. sizi gidi iman ehli olmayanlar sizi ...müşahade yakin ehlinden.
  Cevapla
 • Bolvadinoli03 6 ay önce Şikayet Et
  kosunnn sadetcik sende kossss ortaginiz cukura düstü yardim edin
  Cevapla
 • özgür.t 6 ay önce Şikayet Et
  Niye böğürüyor ki zaten ortak değiller mi?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR