Haber 7

Pekin: PKK bitti ABD saldırı için yeni maşa arıyor

İçişleri Bakanı Soylu'nun "MLKP ile Amerikalılar görüştü. Ne görüştüklerini de biliyoruz" açıklamasını değerlendiren eski Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin, "PKK bitti. ABD kullanabileceği yeni bir maşa arayışında. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de bombalı saldırılar olabilir" dedi.
GİRİŞ 21.08.2019 15:06 GÜNCEL
Metin Boyutu
Pekin: PKK bitti ABD saldırı için yeni maşa arıyor

Suriye'nin kuzeyinde oluşturulacak Güvenli Bölge için Türkiye ile ABD arasındaki görüşmeler devam ediyor. Her iki ülkeden de 'görüşmeler olumlu' açıklamaları yapılsa da henüz sınır ötesi operasyonla ilgili merak edilen sorular yanıt bulmadı.

 

 

Bölgedeki PYD-PKK unsurlarıyla organik bağı defalarca ortaya çıkan ABD'nin farklı terör örgütleriyle de dirsek temasında olduğu ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "14 gün önce Suriye'nin bir tarafında bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP (Marksist-Leninist Komünist Parti)
ile Amerikalılar görüştü. Ne görüştüklerini de biliyoruz." açıklaması gözleri bir kez daha ABD'nin teröristlerle işbirliğine çevirdi.

 

 

ABD YENİ BİR MAŞA ARIYOR

Eski Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Yenisafak.com'a yaptığı açıklamada, ABD'nin bu temasının ne anlama geldiğini değerlendirdi.

"Türkiye, son dönemlerde attığı adımlarla PKK'nın belini büktü. ABD kendine istediği gibi kullanabileceği bir aparat arıyor" diyen Pekin, şöyle devam etti:

"ABD, kullanabileceği tüm örgütlerle görüşebilen bir ülke. Bu görüşme de onlardan biri. PKK son dönemlerde sahada çok ciddi darbe aldı. ABD'nin yeni süreçte onları devreden çıkarıp MLKP'yi sahaya sürmek niyetinde olabilir.

Önümüzdeki dönemde Türkiye'de legal görünümlü kliklerin karıştığı bombalama faaliyetleri yaşanabilir."

MLKP üyesi bir grup terörist.

ABD BU GÖRÜŞMEYLE TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDİYOR

Pekin, ABD'nin bu görüşmeyi 'açıktan' yapmasının da kendi içinde bir anlam taşıyabileceğine vurgu yaparak, "Bunu bilerek duyulacak şekilde yaptılar. Türkiye'ye 'Terör örgütleriyle görüşüyorum' diyerek aslında bir nevi tehdit mesajı yollamış oluyorlar" dedi.

Soylu'nun yanıtının da kendi içinde bir anlamı olduğuna işaret eden Pekin, "Türkiye de bu adıma karşılık 'Toplantınızı biliyoruz. Aldığınız kararı da. Atacağınız adımları engelleriz' diyor Soylu'nun bu sözleriyle." şeklinde konuştu.

Pekin ayrıca, MLKP üyesi bazı teröristlerin ülkemiz vatandaşı olduğunun da altını çizerek, "Özellikle Hatay bölgesinde kandırılmış çocukların sayısı hayli fazla" uyarısında bulundu.

Yorumlar

23
 • Alsancak

  2 ay önce Şikayet Et Türkiye distan gelecek harici tum düşmanlarla eskiden de şimdi de mücadele edecek ve ezecek güçtedir. bizi yikan belimizi buken bizden olan dahili hainlerdir. Abdullah Gül ve Davutoğlu bile pkk ya destek mesaji atmaktadır
 • Fgjk

  2 ay önce Şikayet Et care icimizdeki hainleri ajanlari oldureceksi n hersey duzelir
 • Klmoy

  2 ay önce Şikayet Et Misafir arkadas abdyi tarihe gomecek en iyi proje icimizde ne kadar hain ajan varsa arastirip oldurmek vede derhal incirligi kapatmak abdye
 • Karadenizli

  2 ay önce Şikayet Et Allah bunlarin hicbirine firsat vermesin. Bizler duzgun mümin olmaliyiz once ki kafir musallat olmasin.
 • sarp

  2 ay önce Şikayet Et Biz de onların suriye de ırak ta ki kuvvetlerini hedeflemeliyiz.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.