Haber 7

Diyarbakır'da minibüsü yakan terör yandaşları yakalandı

Diyarbakır'da yolcu minibüsünü, molotofkokteyli atarak yakan terör örgütü PKK/KCK yandaşı 2 kişi yakalandı. Eylem talimatını veren 1 kişi ise aranıyor.
GİRİŞ 22.08.2019 13:08 GÜNCEL
Metin Boyutu
Diyarbakır'da minibüsü yakan terör yandaşları yakalandı

Terör örgütü PKK/KCK yandaşları, dün gece Huzurevleri Mahallesi'nde seyir halinde olan 21 M 0052 plakalı yolcu minibüsünü durdurdu, ardından da molotofkokteyli atarak ateşe verdi. Minibüs yanarken, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eylemi Süleyman K.'nin talimatıyla Zana Ç. ve Devrim A.'nın gerçekleştirildiğini belirledi.

Polis, düzenlediği operasyonla Zana Ç.'yi Mezopotamya Mahallesi'ndeki evinin çatı katından kaçmaya çalışırken, Devrim A.'yı da Huzurevleri Mahallesi'ndeki evinde yakaladı.

Gözaltına alınan 2 şüphelinin cep telefonlarında minibüsün yandığı anlara ait görüntüler bulundu. 

Polis, 2 şüphelinin kendilerini arayarak, eylem talimatını verdiğini söyledikleri Süleyman K.'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yorumlar

25
 • şems

  3 hafta önce Şikayet Et lütfen güzel ifade alın. ifadede hepsi söyler. bir zamanlar suçluya sorardık lütfen söyle sen mi yaptın. simdi nerden nereye geldik. chp-hdp-ip-sp ortak ürünleri pkk kck . eştiğiniz kuyuda kalırsınız inşallah
  Toplam beğeni
 • 61KENARABENİ

  3 hafta önce Şikayet Et idaaaaaam...
  Toplam beğeni
 • misafir

  3 hafta önce Şikayet Et Millete zarar verenlerin milletin parasıyla beslenilmemesi,bunlardan işgaliye kirası tahsili...
  Toplam beğeni
 • Taha

  3 hafta önce Şikayet Et Bu kafir oğlu kafirlrden ve yakınlarından,tahrip ettiği malların bedelleri zorla tahsil edilmediği sürece daha çok tahribat yaparlar.Hukuksuzlarla,hukuken hesaplaşılmaz.Anladığı şekilde bedelini devletimiz hemen alsın.Çocuğunun kafir hain terörist olduğunu bildiği halde devlete bildirmiyor.Ceza onlara ödetilmeli.
  Toplam beğeni
 • Özkan

  3 hafta önce Şikayet Et Bu alçak vatansız yahudi köpeklerine ibret alem için büyük ceza verin acımasız devlet yeterince bu Soysuzlara müsabaka göstermesin sonuna kadar devletimizin arkasındayız
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.