Haber 7

UMED’den HDP’ye basın özgürlüğü tepkisi

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED), HDP binasının önünde oturma eylemi yapan acılı annenin sesini duyuran basın görevlilerine gösterilen tepkinin kabul edilemeyeceğini bildirdi.
GİRİŞ 23.08.2019 15:03 GÜNCEL
Metin Boyutu

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED), işini yapan basın görevlilerine HDP yetkililerinin tepki göstermesine ilişkin açıklama yaptı. Basın görevlilerinin, halkı bilgilendirmek, gerçeği göstermek ve vicdanın sesi olmak için çalıştıkları belirtilen açıklamada, "HDP önünde oturma eylemi başlatan acılı annenin sesi olan, toplumu bilgilendiren, gerçeği gösteren basın görevlilerine HDP'lilerin sergiledikleri tavrı kabul etmiyoruz. Basın özgürlüğü engellenemez." ifadeleri yer aldı. 

 

 

NE OLMUŞTU

Diyarbakır’da 70 yaşındaki H. A, 21 yaşındaki oğlu için HDP il Başkanlığı’nın camını kırıp bina önünde oturma eylemine başlamıştı. Oğlunun en son o binaya girdiğini ve bir daha haber alamadığını belirten acılı anne, oğlu gelen kadar oturma eylemi yapacağını açıklamıştı.

 

 

HDP İl Başkanlığı’ndan bir partili ise acılı annenin sesini duyuran gazetecilere tepki göstererek, oradan ayrılmalarını istemişti.

Yorumlar

5
 • Yorum

  4 hafta önce Şikayet Et Ana doğru söylüyor Doğunun gençlerinin beyinlerini uyuşturucu ile ipotek ediyorlar önce sonra da dağa kaçırıyorlar yazık bu annenin evladı gibi kayıp gençlere
 • BOYCOTT ISRAEL(BDS)

  4 hafta önce Şikayet Et Bak Kilicdaroglu senin eserlerin bunlar..meclisi renklestirdin hersey ne güzel oldu dimi ey PKK iti seni..!!!!
  Toplam beğeni
 • MEHMET

  4 hafta önce Şikayet Et Diyarbakır'da bir tane insan yok mu bu annenin yanında duracak. Yoksa biz buradan harekete geçelim.
  Toplam beğeni
 • Canım Türkiye

  4 hafta önce Şikayet Et CHP'li bak bunlar senin yol arkadaşların. Canım Atatürk'ün kemikleri sızlıyor sayenizde.
  Toplam beğeni
 • yusuf

  4 hafta önce Şikayet Et Böyle yürekli yirmi tane anne çıkıp diyarbakırda eylem yapsın bakalım neler olacak.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.