Haber 7

HDP'lilerden oğlu için eylem yapan anneye saldırı

Diyarbakır'da, oğlu HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığı için parti binası önünde eylem yapan anne Hacire Akar, HDP'lilerin saldırısına uğradı. Kısa süreli yaşanan gerginlik, polisin müdahalesi sonucu sona erdi.
GİRİŞ 24.08.2019 13:50 GÜNCEL
Metin Boyutu

Diyarbakır'da 21 yaşındaki oğlu Mehmet Akar'ın HDP'lilerce dağa kaçırıldığını iddia ederek parti binası önünde oturma eylemi başlatan anne Hacire Akar ile yakını kadınlar HDP'lilerin saldırısına uğradı.

 

 

Anne Akar'ın HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi ailedeki kadınların katılımıyla sürerken, binadan çıkan bir grup partili oturma eylemini takip eden gazetecilere "Niye sürekli görüntü çekiyorsunuz?" diye bağırdı. Gruptakiler ardından kapı önündeki anne Akar ve yakını kadınları kollarından tutup uzaklaştırmak için müdahalede bulundu.

 

 

Bu sırada çevrede bekleyen Akar'ın yakını bir grup erkek de HDP'lilere tepki gösterdi. Kısa süreli yaşanan gerginlik, polisin zamanında müdahalesi sonucu sona erdi.

Daha sonra anne Akar ve destek veren kadınlar oturma eylemine devam etti.

Yorumlar

79
 • Emrah

  4 hafta önce Şikayet Et Lgbt illerin bile avukatlığını yapan chp nerede ?
 • Realist

  4 hafta önce Şikayet Et Bu olay milat olarak kabul edilmeli ve " Toplum kitle iktidar " adında bir kitap yazılıp okullarımızda çocuklarımızın bilinçlendirilmesi, hakkını nerede nasıl arayacağı öğretilmelidir..Bilinçli ve sağlıklı düşünen bir gençliğe çok ihtiyacımız var.
 • tora

  4 hafta önce Şikayet Et bu kadın yılın annesidir.
  Toplam beğeni
 • kayra-keskin

  4 hafta önce Şikayet Et hemen yılın anası seçilmeli , çünkü çok cesurca ve dürüstce evladını savundu, teröristlerin ağzından burnundan getirdi
  Toplam beğeni
 • Özkan

  4 hafta önce Şikayet Et Hani demokrasi diyenler nerede dilinizi mi yuttunuz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.