Haber 7

PKK'lıların yaktığı minibüsün şoförü isyan etti

Diyarbakır'da PKK tarafından minibüsü ateşe verilen S.B "Zararı en çok bölge insanı görüyor." dedi.
GİRİŞ 25.08.2019 16:25 GÜNCEL
Metin Boyutu

Merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde 4 gün önce PKK yandaşlarınca minibüsü yakılan S.B, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolcularıyla seyir halindeyken bir anda aracın önünün kesildiğini, yüzleri maskeli grupta silah ve molotofkokteyllerinin bulunduğunu söyledi.

 

 

Yolcularla çok korktuklarını ve tedirgin olduklarını belirten S.B, PKK yandaşlarının kadın ve çocukların da bulunduğu yolcuları araçtan indirerek aracı ateşe verdiklerini anlattı.

"ÇOCUKLAR VE KADINLAR ÇOK KORKTU"

 

 

"Minibüsten herkesi indirdikten sonra aracın içine üç molotofkokteyli attılar. Ekmek teknemi kaybettim. Neden aracımızı yaktılar bilmiyorum. Herkesi huzursuz ediyorlar. Zararı gören en çok bölge insanı oluyor. Araçta çocuklar ve kadınlar vardı. Hepsi çok korktu." diyen S.B, ekmek teknesini kaybettiğini, evine ekmek götüremediğini ifade etti.

"DAHA BORCUNU ÖDEMEMİŞTİM"

Terör örgütünün en büyük zararı Kürtlere verdiğine dikkati çeken S.B, şöyle konuştu: "Kayyum zamanında hiç böyle olaylar olmuyordu. Biz rahattık. Rahat rahat çalışabiliyorduk. Bir anda böyle olaylar oldu. Herkes rahatsız olmaya başladı. Bunların yaptığı yanlıştır. Yolcular, aracın içinde yanabilirdi. O zaman ne yapardık, bilemiyorum. Diyarbakırlıyım, Kürt'üm. Örgüt lehine slogan atıyorlardı. Sürekli havaya silah sıkıyorlardı.

Böyle yaparak bölge insanına zarar veriyorlar. Aracımın yeni bakımını yapmıştım. Daha borcunu ödememiştim. Aracım yandı. İşsiz kaldım. Psikolojim bozuldu."

Yorumlar

53
 • hasan baba

  3 hafta önce Şikayet Et ozellikle seni secmisler gardas
 • yusuf

  3 hafta önce Şikayet Et Doğudaki bütün halkı aynı kefeye koymak yanlış olur hepimiz kardeşiz dini,siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama hepimiz bu Ülke için canımızı seve seve veririz.vesselam..
 • Musa

  3 hafta önce Şikayet Et Hacı o zaman HDP ye oy vermeyeceksin .
 • Niğdeli

  3 hafta önce Şikayet Et En çok zararı gören bölge halkı, örgüte en çok destek veren Marslılar!?:))
  Toplam beğeni
 • Harbi adam

  3 hafta önce Şikayet Et Keske devlet verse ama vermez alamazsın benimde başına geldi alamadın vermedi devlet bi okadarda dalga geçtiler ankara valiliğine kaymakamlığa git gel git gel en son lanet olsun dedim bıraktım pesini
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.