FETÖ ve PKK'lılara tepki gösteren rapçi Mirac'a sosyal medya linci!

20 şarkıcının seslendirdiği 'Susamam' şarkısının FETÖ'cü ve PKK yanlısı hesaplar tarafından paylaşılmasından rahatsızlık duyduğunu söyleyen rapçi Mirac, sosyal medyada tehdit ve hakaretlere maruz kaldı. Mirac, başlayan linç kampanyası sonrası tweetlerini sildi.

GİRİŞ 07.09.2019 22:32 GÜNCELLEME 07.09.2019 22:49 GÜNCEL
FETÖ ve PKK'lılara tepki gösteren rapçi Mirac'a sosyal medya linci!
FETÖ ve PKK'lılara tepki gösteren rapçi Mirac'a sosyal medya linci!

Rapçi Şanışer’in 19 şarkıcıyla birlikte söylediği #Susamam şarkısına çektiği 14 dakika 55 saniyelik klipte #sokak bölümünü seslendiren Mirac, sosyal medyada PKK ve FETÖ ile ilgili yaptığı paylaşım sonrası lince uğradı.

 

 

"FETÖ'CÜLER VE PKK'LILARIN ŞARKIYI PAYLAŞMASINDAN RAHATSIZIM"

PKK'lıların ve FETÖ’cülerin klibi paylaşmasından rahatsız olduğunu söyleyen Mirac, Twitter hesabından “SÖYLEMEM GEREKİR. Şarkıda bulunan bir kişi olarak ve tamamen yoksulu, yetimi, mülteciyi, sokağı anlatan biri olarak aşırı uç siyasi kesimlerin, HDP ve FETÖ bağlantılı kişilerin şarkıyı paylaşmasından ve bundan nemalanmasından aşırı rahatsızlık duyduğumu belirtmeliyim” mesajı paylaştı.

 

 

Mirac, bir sonraki tweetinde ise, “HDP yerine PKK demek daha doğru olacak sanırım, sonuçta HDP hâlâ aktif siyaset yapan bir parti…” ifadelerini içeren ikinci bir mesaj paylaştı.

LİNÇ KAMPANYASI BAŞLADI, MİRAC PAYLAŞIMLARINI SİLDİ

Bu mesajlar sonrası sosyal medya üzerinden inanılmaz bir linç kampanyası başlatıldı. Tehditlere ve ağır hakaretlere maruz kalan Mirac ise baskılar üzerine paylaşımlarını sildi ve bir açıklama yayınladı.

Mirac'ın açıklaması şu şekilde:

"Benim sözlerim yalnızca kendimi bağlar. Şarkıda yer aldığım 30 saniye boyunca 15 yıldır zaten anlattığım manevi, vicdani konuları ele aldım. Bunlar yoksulluk, sokak, yetim hakkı, mültecilik ve zorbalık gibi konulardır.

Hiç kimsenin beni hiç bir "siyasi" kalıba, tarafa ve görüşe yerleştirmemesini rica ediyorum. Zira şarkı sözlerimden siyasi bir çıkarım yapmanız da mümkün değil. Ben proje aşamasında benden istendiği gibi rap müziğin ruhuna uygun olarak toplumsal sorunları ele aldım ve müzik hayatım boyunca hakikat kabul ettiklerimi anlatmaya devam edeceğim.

Şarkıdaki 20 kişinin aynı siyasi, dini, ideolojik vs görüşe sahip olması zaten mümkün olamaz, bu sebeple herkesin söylediği söz ve attığı tweetler kendisini bağlar.

Benim attığım tweetler de beni bağlar, bunları projenin bütününe ya da oradaki insanlara da mâl etmeyiniz.

Şarkının adı susamam değil miydi? Bu yüzden hakikat bildiğim hiç bir şeye susmayacağım. Bu ister bir şarkı ister bir tweet olsun. Mesela vicdan sahibi bir insan olarak doğuda katledilen canlara nasıl susabilirim? Ya da bundan sonra göreceğim ve dile getirmek istediğim başka bir haksızlığa, zulüme. Hayır susmam, susamam. 

Attığım twitle Kürt vatandaşları ve herhangi bir partinin oyverenlerini kırmak gibi bir niyetim, düşüncem asla yoktu. Kırdığım tüm iyi insanlardan özür dilerim.

Ben de özgür bir insan olarak bazı partilere ve ideolojilere uzak durma ve doğru bulmama hakkımı kullanabilirim.

Şimdi tehdit ve baskılarınızı üzerimden çekin ve beni özgür, insan haklarımla başbaşa bırakın. Kamuoyuna saygılarımla."

ETİKETLER

YORUMLAR 41 TÜMÜ
 • niltan 5 ay önce Şikayet Et
  Ben sahsi fikrimi söyleyeyim ben olsam eger iyi niyetli düsüncelerim kötüye kullaniliyorsa kendime ait olan bölümüm sarkidan cikarilmasini talep ederdim.
  Cevapla
 • kayıoğlu 5 ay önce Şikayet Et
  fetönün uzman oldugu alan sosyal medyada baskı kurmak. ve bunu dünya üzerindeki çok noktadan yapabiliyorlar. ama karşılığı yok, korkmayın onca hesabın karşılığı adam değil. boşluk. adamliğinizi boşlukla değişmeyin.
  Cevapla
 • engin 5 ay önce Şikayet Et
  ulan oğlum senin rızkını hdp ile pkk vermiyor ki. havlayan köpek ısırmaz. bu kapı kapansada Allah diğerini acar bu kadar ucuza gitmeyin. Bu yolda bizim kanlarımız dökülüyor. yiyeceğiniz bir lokma ekmek değil mi neden korkarsınız. zalimin zulmü varsa, fakirin Allah ı var. siz böyle yaparsanız onlar gelir vatanınızı elinizden alır.
  Cevapla
 • izmir hakkı kul 5 ay önce Şikayet Et
  Mesela vicdan sahibi bir insan olarak doğuda katledilen canlara nasıl susabilirim? diyen sanatçı bozuntusu o zaman o kürt gençler eline silah alıp dağa çıkmasın ermenilerin ve pkk nın oyuna gelmesin devlete-polis ve askere eşkıyalık yapmasın efendice ülkesinde yaşasın kim ona ne diyor şerefiyle yaşasın senin dediğin çocuk eşkıyalık yaparsa bizde seyredecekmiyiz ahmak herifler tabiki devlet gereğini yapar.ve sizde bu çocuklar suçsuzdu niye vuruyorsunuz asla diyemezsiniz bu çocukları kayıran pkk yı ermeniyi kayırıyor demektir.
  Cevapla
 • Ertuğrul 5 ay önce Şikayet Et
  Silmeseydin be kardeş sonuna kadar ardındayız. En azından sana olumsuz yorum yapanları tesbit için zaman kazanırdık.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR