Haber 7

Şehit Tufan Kansuva'nın müthiş kahramanlık hikayesi

Mardin'de PKK'lı teröristlerin alçak saldırısında şehit olan PÖH Şube Müdürü Tufan Kansuva, geride birçok kahramanlık hikayesi bıraktı.
GİRİŞ 11.09.2019 11:10 GÜNCEL
Metin Boyutu
Şehit Tufan Kansuva'nın müthiş kahramanlık hikayesi

Terör örgütü PKK'nın hendek ve barikat saldırıları başlattığı dönemde teröristlerin adeta korkulu rüyası olan Polis Özel Harekat Timleri, bölgede yapılan terörist temizliğinde büyük bir rol oynadı.

 

 

Teröristlere yönelik verilen mücadelede, şehit Tufan Kansuva'nın katkısı unutulamaz.

MAYIN PATLADI, YARASINA DİKİŞ ATTIRIP ÇATIŞMAYA DÖNDÜ

 

 

Ekip arkadaşlarıyla birlikte büyük bir kararlılıkla operasyonlarını sürdüren Kansuva, Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucunda yaralandı.

Tufan Kansuva, ağır yaralanan 2 silah arkadaşını araçtan çıkarıp hastaneye götürdü. Kanayan yarasına dikiş attırdıktan sonra yeniden çatışma bölgesine döndü.

DARGEÇİT'TE 24 SAATTE TEK PKK'LI BIRAKMADI

Nusaybin'deki görevinin ardından çatışmaların yoğunlaştığı Dargeçit ilçesine gitti Tufan Müdür...

1 haftada temizlenemez denilen Dargeçit'i, 24 saat içerisinde PKK'lı teröristlerden tamamen temizledi silah arkadaşlarıyla birlikte.

TEK BAŞINA EN ÖNDEN GİTTİ

Şehit Kansuva, korkusuzdu.

Her zaman çatışmaya önden gider, riski tek başına alırdı.

Dargeçit'te de öyle yaptı şehit Kansuva.

Keskin nişancıların bulunduğu ve kimsenin yaklaşamadığı binaya en önden tek başına girdi ve teröristlerin sonunu getirdi.

Nusaybin, Derik, Dargeçit... Şehit Tufan Kansuva'nın gittiği her yer, teröristler için sonun başlangıcıydı.

Silah arkadaşlarıyla birlikte birçok başarılı operasyona imza atan şehit Kansuva, kalleş bir saldırı sonucu şehit düştü.

ETİKETLER

Yorumlar

103
 • Ali Kemal Kastan

  1 hafta önce Şikayet Et "Serhat boylarında düşman gözetleyen göze cehennem dokunmaz." Hz. Peygamber (S.A.S.) O büyük Peygamberin meclisine ulaşmış olmalısın yiğit adam. Üzerimizdeki sonsuz hakkını bize helal edecek kadar yüce gönüllü olduğundan şüphemiz yoktur. Ebedi yolculuğun kutlu olsun.
 • Hayırlı Adem

  1 hafta önce Şikayet Et Allahım şehadetini kabul etsin inşallah, tam bir Arslan mış, hem de çok iyi bir insanmış, yeğenimin amiriymiş, yeğenim de çok üzüldü O arslan Hamzaya,
  Toplam beğeni
 • Derin konu

  1 hafta önce Şikayet Et Çok iyi araştırılmalıdır böyle yiğitler içerden bilerek ölüme gönderilebilir önceden örnekleri olmuştu..
  Toplam beğeni
 • şahin avcı

  1 hafta önce Şikayet Et Rabbim onu Efendimizin yanında haşretsin mekanı cennet olsun tüm şehidlerin.
  Toplam beğeni
 • ALPER

  1 hafta önce Şikayet Et Şehit komiserim ; Yaradan CC, rahmetiyle muamele eylesin, mekanın cennet, yerin Efendimiz SAV in yanında komşu olasın, siz şehitleri inşaallah, bizim içinde şefaatçı olasınız inşaallah
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.