Annesini bıçakla öldüren sanık tahliye edildi

Konya'da annesini 40 bıçak darbesiyle öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ve şizofreni tanısı konulan sanık, hastanede tedavi altına alınmasına karar verilerek tahliye edildi.

GİRİŞ 11.09.2019 14:29 GÜNCELLEME 11.09.2019 14:29 GÜNCEL
Annesini bıçakla öldüren sanık tahliye edildi
Annesini bıçakla öldüren sanık tahliye edildi

Konya'da annesini 40 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, daha önceden konulan şizofreni tanısına istinaden tahliye edildi, hastanede tedavi edilmesine karar verildi.

 

4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ömer Tokgöz (55), maktul Ayşe Tokgöz'ün (78) yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Tokgöz, son savunmasında, "Beni serbest bırakın." dedi.

 

Duruşmaya katılan sanığın kardeşleri ise Tokgöz'ün hastanede tedavi altına alınması gerektiğini, gözetim altında tutulmasını istediklerini söyledi.

Taraf avukatının savunmasının ardından mahkeme heyeti, daha önce Beyhekim Hastanesi Psikiyatri Servisi'nde şizofreni tanısı konulan, ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören Tokgöz'ün tahliye edilerek, hastanede tedavisinin devamına karar verdi.

OLAY

Merkez Selçuklu ilçesi Işıklar Mahallesi Duranbey Sokak'ta 26 Kasım 2018'de Ayşe Tokgöz 40 bıçak darbesiyle öldürülmüş, olayı komşularına haber veren, akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen oğlu Ömer Tokgöz, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Ömer Tokgöz, savcılık talimatıyla Beyhekim Hastanesi Psikiyatri Servisi'ne sevk edilmişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • hssi 5 ay önce Şikayet Et
  bunu bırakan hakimin evinde bir kişilik yer ayarlayıp orada misafir etmesini temin etmek lazım, böyle birisi ile beraber yaşasa çok faydalı olur,bunu sokağa bırakmakla aynı evde kalmak arasında bir fark yok.
  Cevapla
 • sinan 5 ay önce Şikayet Et
  ya bunun tedavisimi olur? kayış koptuktan sonra düzelen varmı?
  Cevapla
 • Atakan 5 ay önce Şikayet Et
  Bu devlette katil olcaksın deli olacaksın. Akıllı olmayacaksın arkadaş. Bu neya el insaf.
  Cevapla
 • Çiçek 5 ay önce Şikayet Et
  Niyeserbest bırakılıyor ya başkalarında öldürürse
  Cevapla
 • Demir Ersoy 5 ay önce Şikayet Et
  Babasını da öldürsün diye serbest bırakıldı tedavi edilmesi için anne katili mi olması gerekiyordu
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR