Haber 7

İçişleri Bakanlığı'ndan 'hız sınırı' açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan, hız sınırının artırılması konusunun henüz çalışma aşamasında olduğu ve tüm yönleriyle değerlendirildiği bildirildi.
GİRİŞ 11.09.2019 17:08 GÜNCEL
Metin Boyutu
İçişleri Bakanlığı'ndan 'hız sınırı' açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün bir radyo programındaki mülakatının ilgili bölümünde otoyollardaki standardın yükselmesi sonucu hız sınırının artırılması yönündeki değerlendirmesinin basın yayın kuruluşlarına yansıdığı hatırlatıldı.

 

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu mülakatta Sayın Bakanımız, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu, gelen talepler çerçevesinde yüzde 5'lik bir artış çerçevesinde çalışmanın yapılacağını belirtmesiyle söz konusu çalışmanın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerçekleştirileceğini ifade etmiştir. 'Hız limiti 140 kilometreye çıkarılıyor' şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, konunun henüz çalışma aşamasında olduğu ve tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir."

 

 

Yorumlar

13
 • hüseyin

  1 hafta önce Şikayet Et araçlara takılacak uydu bağlantılı ciple hız sınırı ortadan kaldırılabilir. aracın bulunduğu yoldaki trafik yoğunluğu ve yol durumuna göre sürücüye uyarı gönderilsin.Örneğin gelen uyarı ile bu yolda bazı nedenlerle 15 km boyunca 50 km hızı geçmeyin.yoksa ceza
 • Osmanlı

  1 hafta önce Şikayet Et Otabanlarda sol şeritte hız sınırı kalkmalı.Şehir içi en az 80 olmalı
  Toplam beğeni
 • görele

  1 hafta önce Şikayet Et şerit tahsisi yapılmalı bence yanlış anlama olmasın ama araba var 100 km kaç metrede duruyor araç var 100km pert içindekiler mevt oluyor her şerit her modele uyumlu değil bence.
  Toplam beğeni
 • kul ahmet

  1 hafta önce Şikayet Et 120 km iyi bir hız sadece şehirler arası yollarda ilçelerde yada beldelere gelince 50 km indirmesinler en azından 82-90 arası bir şey olsun bu da yeter
  Toplam beğeni
 • Ugur

  1 hafta önce Şikayet Et Sayın bakan, 120 nedir Allah aşkına ayrıca şu maketleri kaldırın yakışmıyor ülkemize
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.