Haber 7

ABD'li komutanlar Şanlıurfa'ya geldi

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty ve ABD Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Korgeneral Thomas Bergeson, Suriye sınırında incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.
GİRİŞ 11.09.2019 14:53 GÜNCEL
Metin Boyutu

Korgeneraller Stephen Twitty ile Thomas Bergeson ve beraberindeki ABD heyeti, Ankara'daki temaslarının ardından özel uçakla Şanlıurfa GAP Havaalanı'na geldi.

 

 

Burada TSK mensuplarınca karşılanan ABD heyeti, 10 araçlık askeri konvoyla Suriye sınırının bulunduğu Akçakale ilçesine doğru hareket etti. Konvoyun geçişi esnasında çevrede geniş güvenlik önlemi alındı.

Korgeneraller Stephen Twitty ile Thomas Bergeson'un, güvenli bölgenin tesisi için kurulan Akçakale'deki Birleşik Müşterek Harekat Merkezi'nde TSK heyetiyle inceleme ve görüşmelerde bulunacağı öğrenildi.

 

 

Yorumlar

1
  • Yakub

    1 hafta önce Şikayet Et Kovun gitsinler! Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz adım adım büyük savaşa sürükleniyor. Benden uyarması. Bunlar ile ilişkiyi kesmek en iyi çözüm. Abd Israil Ingiltere Fransa Avrupa Ermenistanın ne işi var Suriye 'de? Konu Suriye demek Türkiye! Bunlar bizimle dost görünerek bizim sayemizde Suriye ye geldiklerini meşru göstermekte. Rusya bizi çözüyor. Tarihte Rusya yüzünden kaç sefer savaşa girdik bi düşünün.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.