Haber 7

ABD'li komutanlar Akçakale'deyken sınıra teröristler geldi

ABD'li askeri heyetin Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Güvenli Bölge için oluşturulacak Müşterek Harekat Merkezini ziyareti sırasında sınırın diğer tarafına PKK/YPG’li teröristler geldi. Bölgede bir süre dolaşan teröristler sonra ayrıldı.
GİRİŞ 11.09.2019 19:11 GÜNCEL
Metin Boyutu

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty ve ABD Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Korgeneral Thomas Bergeson’un, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulundukları sırada sınırın diğer tarafında ise PKK/YPG’li teröristlerin hareketliliği gözlendi.

 

 

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty ve ABD Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Korgeneral Thomas Bergeson, Suriye'de oluşturulacak Güvenli Bölge çalışmaları kapsamında temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine geldi.

Twitty ve Bergeson, Müşterek Harekat Merkezini ziyaret ettiği sırada ise sınırın hemen öbür tarafındaki Suriye’nin Telabyad kentinde ise teröristlerin hareketliliği dikkat çekti. Araçla sınıra gelen silahlı teröristler, sınır hattında bir süre dolaştıktan sonra bölgeden ayrıldı.

 

 

Yorumlar

58
 • Abdullah

  1 hafta önce Şikayet Et Neden Vurmadık... ?
 • Aydın

  1 hafta önce Şikayet Et Amerika, PKK yı bize kabul ettirmek için yem atıyor, resmen bizimle dalga geçiyor...
 • hasan

  1 hafta önce Şikayet Et bu şekilde ve bu şartlarda abd ile güvenli bölge oluşturma çabası boşuna.
 • kahramanmaraş.

  1 hafta önce Şikayet Et Biz bu abd ile ilişkileri bir daha gözden geçirmemiz lazım. abd bizim için artık müttefik değil. Biz onlar için neler yaptık ama onlar bizim hep kuyumuzu kazdılar. Bence en kısa zaman da müttefiklik ilişkisini bitirelim. Ülke olarak yolumuza bakalım.
 • Toprak Ayder

  1 hafta önce Şikayet Et Bizim yetkililer misafir diye görmezden gelmişlerdir!
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.