Haber 7

Antalya'da 400 gramlık Alihan bebek hayata tutunamadı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde dünyaya gelen ve ambulans helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilen 400 gramlık Alihan bebek hayata tutunamadı.
GİRİŞ 19.09.2019 11:05 GÜNCEL
Metin Boyutu
Antalya'da 400 gramlık Alihan bebek hayata tutunamadı

Kumluca Devlet Hastanesinde 23 haftalıkken 17 Eylül'de dünyaya gelen 400 gramlık bebek, ambulans helikopterle getirildiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

 

Ayşe-Ali Çivi çifti, bebeklerine anne süt getirmek için ilçede hazırlık yaptıkları sırada bebeklerinin rahatsızlandığını öğrendi. Hastaneye gelen çifte, "Alihan" ismini verdikleri bebeklerinin hayatını kaybettiği haberini doktorlar verdi.

İşlemlerinin ardından morgdan küçük bir kutunun içindeki bebeklerinin cenazesini teslim alan Çivi çifti, ayakta durmakta güçlük çekti. Anne Ayşe Çivi, "Gitti bebeğim gitti" diye gözyaşı döktü. 

 

Baba Ali Çivi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir anda rahatsızlanan eşini hastaneye götürdüğünü ve erken doğum olduğunu söyledi.

Bebeklerinin 6 aylıkken 400 gram olarak dünyaya geldiğini vurgulayan Çivi, "Kumluca'daki doktorlarımız ve hemşirelerimiz seferber olmuştu. Helikopterle Antalya'ya sevk edildi. Doktorlarımız, herkes çaba gösterdi. Çok küçük olduğu için maalesef kurtarılamadı. Solunum sıkıntısı vardı. Çok üzgünüz. Üç senedir bebek bekliyorduk, eşim hamile kalınca çok sevinmiştik. Hayata tutunur diye umut etmiştik ama kaybettik." diye konuştu.

Yorumlar

3
 • Vatandaş

  4 hafta önce Şikayet Et Allah en kısa zamanda tekrar anne baba olmanızı nasip etsin. Takdiri ilahi üzülmeyin. Allah en kısa zamanda üzüntülerinizi sevince çevirsin. İsteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar ihsan eylesin ya Rabbim
  Toplam beğeni
 • sfd

  4 hafta önce Şikayet Et bu annenin şefkati gayri meşru olan çocukları çöpe klozete atan canavarlara örnek olsun .not: canavar bile çocuğuna şefkat gösteriyor
  Toplam beğeni
 • Ömer Hüseyinoğlu

  4 hafta önce Şikayet Et Allah evlat acısı göstermesin
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.