Haber 7

İYİ Parti'de art arda istifalar! 'Demokrasi kalmadı...'

Kırklareli Belediye Meclisinin İYİ Parti grubunda yer alan meclis üyeleri Kırklareli Belediyesi Başkan Yardımcısı Burcu Özel, partinin eski kurucu il başkanı Savaş Çekinmez ve Yücel Oluçay partilerinden istifa ettiklerini ortak imzalı basın açıklamasıyla duyurdu.
GİRİŞ 24.09.2019 10:16 GÜNCEL
Metin Boyutu
İYİ Parti'de art arda istifalar! 'Demokrasi kalmadı...'

Açıklamada partilerinin kurulduğu günden bu yana maddi ve manevi olarak özveri ile çalıştıkları belirten Özel, Çekinmez ve Oluçay "demokrasi ve inançları ile bağdaşmayan uygulamalardan dolayı" partilerinden istifa etme kararı aldıklarını ifade etti.

 

İYİ Parti Genel Merkezince alınan kararların yerel yönetimlerdeki uygulamalarının demokrasiyle bağdaşmadığını savunulan açıklamada, şu görüşler paylaşıldı:

"Ne yazık ki parti içinde demokrasi olmadığını da açıkça görmüş bulunmaktayız. Bizler bu uygulamaları kişisel olarak değil kitlesel olarak bakmaktayız. Kurulduğu günden bu yana onurla, fedakarlıkla, özveriyle emek verdiğimiz partimizden üzüntüyle istifa ediyoruz. Bizler demokrasiden asla ödün vermeyeceğiz.

 

Bizler demokrasiden ve halktan yana olan halka hizmet amaçlı olan tüm uygulamalar için bağımsız meclis üyeleri olarak tüm gücümüzle ve özverimizle çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda vazgeçmeden çalışamaya devam edeceğimizi beyan ederiz. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin üzerine bir güneş gibi doğduğuna inandığımız ve demokrasi sorunlarına çözüm noktası olarak gördüğümüz İYİ Parti de, partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile birlikte çıktığımız yolda maddi ve manevi olarak özveri ile yılmadan çalıştık. Ancak demokrasi anlayışımızda ve inancımızla bağdaşmayan uygulamalardan dolayı gördüğümüz lüzum üzerine partimizden istifa kararı aldığımızı beyan ederiz."

Diğer taraftan parti genel merkezi tarafından İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Mustafa Köseoğlu, geçtiğimiz hafta görevinden alınmış yerine Hilmi Hersek atanmıştı.

Yorumlar

14
 • Yusuf

  1 ay önce Şikayet Et Mademki ip kötü idi neden bekediye meslis üyesi olmadan istifa etnediniz. Anlaşıldı.gidenin yerine gelen olur.
 • Ottoman

  1 ay önce Şikayet Et koltuk kavgası . ali Babacan için hazırlanan menfaatciler
 • Nail ERDOĞAN

  1 ay önce Şikayet Et Aklı selim ben müslümanım vatanseverim kalbimde Allah korkusu var diyen birinin chp de ve ip de işi olmaz bunların nefsine tatlı geliyor koltuk sevdası ve dünya malına tamah her türlü şeytanlığı yaptırıyor.şeytanın vesvesesine uğramış bunlar Mevlam bunların kalp gözünü kapamış mühürlemiş artık .Mevlam şerlerinden vatanımızı milletimizi islam camiasını korusun.Bunları ya ıslah eylesin ya helak eylesin .Dünyada kötüler hep kaybedecek .Ne firavunlar ne nemrutlar ne ebu cehiller gördü bu dünya.Bunlarda günümüzün firavunları
 • adanalı

  1 ay önce Şikayet Et iyi parti çıkar partisi
 • vatandaş

  1 ay önce Şikayet Et Allah srtırsın inşaAllah
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.