Haber 7

Erdoğan üstüne basa basa uyardı: Bu çatı altında yerleri yok!

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, TBMM 27. Dönem 3. Yasama Yılı Açılış Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, 'Önce milletim demeyen hiç kimsenin bu kutlu kurumun çatısı altında yer almaya hakkı olmadığını düşünüyorum.' dedi.
GİRİŞ 01.10.2019 16:33 GÜNCEL
Metin Boyutu

Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

15 Temmuz'da TBMM ikinci defa gazilik unvanıyla şereflenmiştir.
 
2 bin 200 yılı aşkın mirasa sahibiz. Dünyada böyle yaygın ve kesintisiz bir devlet tecrübesine sahip bir millet yoktur. Herkesi demokrasi zaferi olan 15 Temmuz'un anlamını korumaya davet ediyorum. TBMM'nin itibarını her şeyin üzerinde tutmamız gerekiyor. PKK'dan FETÖ'ye kadar terör örgütleri ile dize getirmeye çalıştıkları bu millet, kıyam ederek istikbal ve istiklaline olan bağlılığını göstermiştir. Her seferinde milli irade üstün gelmiş, Meclisimiz millet adına yeniden görev üstlenmiştir. 


 
Siyaset yaparken hepimiz önce bu ülkeye ve millete karşı sorumlu olduğumuzu unutmayacağız. Önce milletim demeyen hiç kimsenin bu kutlu kurumun çatısı altında yer almaya hakkı olmadığını düşünüyorum. Terörle ve şiddetle arasına mesafe koyan tüm kesimleri, milli meselelerde aynı ortak paydada buluşmaya davet ediyoruz.
 
Yeter ki siyasi konulardaki rekabetimizi milletimize karşı olan sorumluluklarımızın önüne geçirmeyelim Türkiye darbeler, vesayet gibi nice sıkıntılarla da boğuşmak zorunda kalmıştır. TBMM’nin sorunları çözme iradesinin büyüklüğüne inandık. Demokrasimizin hak ve özgürlükleri tüm kesimler için genişleterek gerçek anlamda tesis edebileceğimize inandık. 

 

 

Yorumlar

15
 • Mehmet

  1 ay önce Şikayet Et İstiklâl marşı okunurken ayağa kalkmayan ların mecliste işi yok gereğinin ivedi yapılması gerekiyor.
  Toplam beğeni
 • refık

  1 ay önce Şikayet Et bu ülkede hainlere yer yok ülkesine ihanet içinde olanın şeytandan farkı yoktur rabbim hepsini kahr etsin
  Toplam beğeni
 • seni seviyoruz..

  1 ay önce Şikayet Et allah yar ve yardımcın olsun.. rabbim dostlarını artırsın..
  Toplam beğeni
 • enes

  1 ay önce Şikayet Et o zaman hdp kapatılsın
  Toplam beğeni
 • Yavuz

  1 ay önce Şikayet Et PKK'ya sırtını dayayanda sırtını dayayana destek olanda hesap versin. Millet bunu ister ve bekler.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.