Haber 7

Altunizade'de şaşkına çeviren çözüm

İBB'nin Altunizade metrobüs durağında yaşanan yoğunluğa getirdiği çözüm, şaşkınlığa neden oldu. Akbil basılan turnikeler üst geçidin girişine yerleştirdi, yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar da kart basmak zorunda kaldı. Bir vatandaş tepkisini, "Çok saçma ve yanlış bir uygulama" sözleriyle dile getirdi.
GİRİŞ 04.10.2019 11:18 GÜNCEL
Metin Boyutu

Altunizade metrobüs durağında oluşan yoğunluk sonrası turnikeler üst geçidin girişine yerleştirildi. Böylece üst geçitten yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar da kart basmak zorunda kaldı. Bu durum vatandaşlar tarafından tepki çekti.

 

 

Altunizade metrobüs durağında sabah saatlerinde sık sık insan seli yaşanıyordu. Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni uygulama ile metrobüs durağındaki turnikelerin yeri değiştirilerek üst geçidin girişine konuldu. Böylece metrobüsü kullanmak isteyen vatandaşların yanısıra yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar da turnikelerden geçmek için kart basmak zorunda kaldı. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Durumdan şikayetçi olan bir vatandaş, “Çok saçma ve yanlış bir uygulama bence. Ben normalde çok fazla kullanmıyorum ama ilk kez bu sistemi kullanacağım” dedi.

 

 

İBB sözcüsü Murat Ongun ise sosyal medya paylaşımında, "Altunizade üst geçidinin ücretli olduğu haberi doğru değildir. Kullanan herkesin bildiği gibi üst geçidin diğer kısmında konut alanı mevcut değil. Etrafı bağlantı yollarıyla çevrili bir yeşil alan var. Oraya da üst geçidin hemen altındaki metro alt geçidinden geçilebilmekte" dedi.

Yorumlar

4
 • emekçi

  1 ay önce Şikayet Et müstehaktır.
 • istanbullu

  1 ay önce Şikayet Et saçmalardan seçmeler chplilerin en iyi bildiği şey sızlanmak,şikayet etmektir. eleştirilmeyi hazmedemezler. o yüzden demokratik ortamlarda iktidarları kısa sürelidir.
 • Güzel güzel

  1 ay önce Şikayet Et Herşey çok güzel oldu paralı üst geçit ha dahiyane
 • Nail

  1 ay önce Şikayet Et oy verirken saçma demiyordunuz Erdoğan düşmanlığı gözünüzü kör etti. saçma değil chp nin yaptığı ancak bu kadar olur diyeceksin Cumhuriyet gazetesaine aylık 350 bin lira yardım yapıyor ibb bu saçma değil ama değil mi sizi ikiyüzlü körler sizi...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.