Haber 7

Erdoğan'dan ABD'ye tarihi ayar: Artık söz bitti...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada güvenli bölgeye yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''Kara devriyesiymiş, hava devriyesiymiş bütün bunların hikaye olduğunu gördük. Sözün bittiği yerdeyiz. Sürekli yüzümüze gülenlere diyoruz ki 'artık söz bitti''' ifadelerini kullandı.
GİRİŞ 05.10.2019 12:58 GÜNCEL
Metin Boyutu

Fırat'ın doğusu ile ilgili ABD'nin amacının oyalamadan öteye bir şey olmadığını belirten Erdoğan, ''Amacımız Fırat’ın doğusunu barış pınarları ile sulamaktır. 2 milyon kişiyi iskan etmeyi planlıyoruz. Planımız hazır. BM’de bunların kitapçıklarını teslim ettik. Türkiye, sınırları dibindeki terör oluşumlarına asla göz yummayacağını sayısı defa tüm dünyaya ilan etmiştir. Maalesef bu süreçte ülkemiz sürekli oyalanmaya başlamıştır. Biz de kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye kararlıyız. Fırat’ın doğusu ile ilgili her türlü ikazlarımızı yaptık. Yeteri kadar da sabırlı davrandık. Hava devriyesi, kara devriyesi… Hikaye olduğunu görüyoruz. Siz PKK/YPG’yi terör örgütü olarak tanıyor musunuz, tanımıyor musunuz bunu açıklayın. Sözün bittiği yerdeyiz. Bizi oyalayanlara diyoruz ki artık söz bitti. Hazırlıklarımızı yaptık, gereken talimatları verdik. Hazırlıklarımızı yaptık, harekat planlarımızı tamamladık, gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan altını çiziyorum barış pınarlarının önünü açma vakti belki bugün, belki yarın denebilecek kadar yakındır. Hem karadan hem havadan bu harekatı yürüteceğiz.'' açıklamasında bulundu. 

 

 

Yorumlar

79
 • Reis C*

  1 ay önce Şikayet Et Hepsinin hikaye olduğunu munbic ten biliyoruz ikinci kez denemek belki siyaset icabıdır çok geciktik ama sonu hayırlı olsun gerisi önemsiz... ALLAHUEKBER... cCc
  Toplam beğeni
 • bekir

  1 ay önce Şikayet Et Ya Allah bismillah deyip girelim artık. Onlar abdye biz Allah'a güveniyoruz.
  Toplam beğeni
 • Memo

  1 ay önce Şikayet Et Hava savunmasız olduğu için galiba bekliyoruz. S400 çalışırsa hemen fırat ın doğusuna gireceğiz.
  Toplam beğeni
 • mehmetçik

  1 ay önce Şikayet Et ABD anlamaz.kendi çıkarına bakar.geldikler gibi geri gideceklerini hiç anlamaz.
  Toplam beğeni
 • Eytli

  1 ay önce Şikayet Et Helal olsun
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.