Haber 7

Sınırsız havada kalabiliyor! Türkiye ABD'ye satışa başladı!

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKEK) ABD'deki resmi temsilcisi Zenith Quest Corporation (ZQC)/ ZNT Global ile Will-Burt (WB) firması arasında kablolu drone alım anlaşması imzalandı.
GİRİŞ 08.10.2019 21:17 GÜNCEL
Metin Boyutu

ZQC'den yapılan açıklamaya göre, söz konusu anlaşma kapsamında ZQC/ZNT Global iştiraki Robonik Mekatronik AŞ tarafından Türkiye'de üretilen kablolu drone ABD'de ZQC tesislerinde satışa hazır getirilecek ve WB firmasınca yangın söndürme araçları ve acil durum ortam aydınlatması başta olmak üzere ticari, güvenlik, sınır güvenliği ve askeri alanlarda pazarlanacak.

 

 

BAŞARISI ULUSLARARASI ALANDA TESCİLLENDİ! 3 YIL İÇİNDE 65 MİLYON DOLARLIK SATIŞ!

Anlaşma kapsamında 3 yıl içinde 65 milyon dolarlık satış öngörülüyor. İlk teslimat bu yılın aralık ayında yapılacak. Bu anlaşma ile 12 yıllık tecrübeye sahip Robonik tarafından üretilen kablolu drone çözümlerinin başarısı uluslararası alanda tescillendi.

 

 

SINIRSIZ HAVADA KALABİLME ÖZELLİĞİ

Kablolu drone teknolojisinin çok farklı sektörde kullanım alanı bulunuyor. Bu sayede sınırsız havada kalma özelliği ve geniş faydalı yük seçenekleriyle sınır karakolları, operasyonlar, miting ve konser gibi organizasyonlarda geniş alan gözetlemesi yapabiliyor.

KARA VE DENİZ ARAÇLARINA DA ENTEGRE OLABİLECEK

Söz konusu ürünün, sabit uygulamaların dışında kara ve deniz araçlarına entegre olması, bu sayede birçok farklı uygulama alanı için yenilikçi çözümler sunması bekleniyor.

ÖZELLİKLERİ

Ürün, kolay ve hızlı mevzilenme, güvenli ve sinyal boğuculardan bağımsız iletişim, hareketli araçlara entegre edilebilen modüler mimari, akıllı araç takip sistemi, otonom kalkış ve iniş, acil durumlar için yedek batarya sistemi, gerekli durumlarda kablosuz uçuş yeteneği, kablo üzerinden veri aktarımı, faydalı yük seçenekleri, su ve toz geçirmez mimari ile zorlu koşullarda operasyon yeteneği ve 150 metreye kadar kablo mesafesi gibi yenilikçi özellikleri ile hem askeri, hem endüstiyel kalite standartlarına uygun şekilde tasarlandı ve geliştirildi.

Yorumlar

11
 • Arife Altun

  1 hafta önce Şikayet Et Bence Amerikaya zınnık verilmemeli. Bular yarın birgün pkk/ypg nin eline verilip bizlere karşı kullanılabilnir.
  Toplam beğeni
  • abdullah1

   1 hafta önce Şikayet Et Bu drone savaş amaçlı değil, avaş amaçlı olanların fazlası abd de var. Savaşlarda kısa süresi opreasyonlar olduğu için kablolu dron ile aksiyon alınmaz. Tamamen belirtilldiği amaçlarda kullanılır.
   Toplam beğeni
  • Nskqks

   1 hafta önce Şikayet Et Aynen öyle
   Toplam beğeni
 • erdal

  1 hafta önce Şikayet Et düsmandan dost olmaz
  Toplam beğeni
 • İiizzz

  1 hafta önce Şikayet Et İyi güzel de kablo bir yere takılırsa ne olacak
  Toplam beğeni
 • Bozkurt

  1 hafta önce Şikayet Et Neden amerikaya satılıyor düşman bir ülkeye
  Toplam beğeni
 • yavuz

  1 hafta önce Şikayet Et hemen ne satıyorsunuz önce 35 leri versinler
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.