Haber 7

"Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Bugün Türkiye'ye dönük olarak o bölgedeki barış operasyonuyla ilgili demografik yapıyı bozacağı iddiasında bulunanlar, esasında kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışmaktadır. Bu kadar açık ve net. Batı bu konuda samimiyetsizdir."
GİRİŞ 09.10.2019 11:18 GÜNCEL
Metin Boyutu
"Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu.

 

Soylu, "Bugün Türkiye'ye dönük olarak o bölgedeki barış operasyonuyla ilgili demografik yapıyı bozacağı iddiasında bulunanlar, esasında kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışmaktadır. Bu kadar açık ve net. Batı bu konuda samimiyetsizdir." dedi.

Bakan Soylu, "Türkiye'nin karşısında kimse şımaramaz. 40 yıldır Türkiye'nin sınırları içinde terör eylemleri yapacaksın, hem insan hem de birçok maliyet oluşturacaksın, insanları göçe zorlayıp ceremesini Türkiye'ye çektireceksin, sonra biz bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Bunun hesabını sorarız. Türkiye 15 Temmuz'dan beri tüm güvenlik problemlerini bütüncül bir yaklaşımla çözmektedir, önümüzdeki süreçte de YPG/PKK meselesi, bu işin son darbesi olacaktır." ifadelerini kullandı.

 

Soylu, "Hiç kimsenin bir ülkedeki istikrarsızlığı fırsat bilerek, fiili durum oluşturarak, bir terör devleti kurmasına bizler müsaade edemeyiz ve sınırlarımızın içinde bizi sürekli rahatsız eden, evlatlarımızı şehit eden bu örgütlere de müsamaha etmemiz söz konusu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği perspektifte bu irini kaynağında kurutmaya kararlıyız." dedi.

Yorumlar

12
 • Sadri

  1 ay önce Şikayet Et Helal olsun sayın bakanım Rabbim yar ve yardımcınız olsun
 • Alper ağa

  1 ay önce Şikayet Et Hemen açıklama yapılmalı dünyaya ilan etmeliyiz önümüzdeki 100 yıl için kim dost kim düşman bu operasyonda göreceğiz ve not alacağız diye
  • Hakan E.

   1 ay önce Şikayet Et Kimin dost kimin düşman olduğu kırk yıldır belli zaten. Pkk yı kırk yıl kimler el altından destekledi belli değil mi?
 • Ayşe

  1 ay önce Şikayet Et Dualarımız sizinle bakanım Allah yardımcınız olsun inşAllah
 • Ramazan

  1 ay önce Şikayet Et Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşaAllah Amin Amin Amin.
  Toplam beğeni
 • Eren

  1 ay önce Şikayet Et Ey Vallah Süleyman Bakanım... Çok İsabet etmiş ve İçinden , Duygular ile Terörden yıllardır Çekmiş biri olarak Anlatmış ve Türkiye’yi Tam İsabet ve Örneklerle Anlatmışsınız... Anlamayan Kör ve Dilsiz Şeytandır....
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.