Haber 7

Kadıköy-Karaköy vapurundaki iğrenç olayla ilgili beklenmedik karar!

Karaköy-Kadıköy vapurunda kadınlara yönelik, "Israrlı cinsel tacizde" bulunduğu iddiası ile gözaltına alınan Rıza E., adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Rıza E., sorgusunda olay günü alkol aldığını belirterek, "Alkollü iken elim ayağım kendiliğinden oynuyor. Olay günü bacağım kaşınmaya başladı, ben de kaşıdım" dedi.
GİRİŞ 09.10.2019 14:21 GÜNCEL
Metin Boyutu
Kadıköy-Karaköy vapurundaki iğrenç olayla ilgili beklenmedik karar!

Önceki gün Karaköy-Kadıköy vapurunda kadınlara yönelik cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile dün gözaltına alınan Rıza E., emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

 

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sorgusunu yaptığı Rıza E.'yi, "Israrlı cinsel taciz" suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

'ALKOLLÜ İKEN ELİM AYAĞIM KENDİLİĞİNDEN OYNUYOR'

 

 

Sorgusunda olay günü 4 bira içtiğini söyleyen Rıza E., "Sonra Karaköy-Kadıköy vapuruna binerek üst kata çıktım. Ben daha önce panik atak geçirmiştim. Alkollü iken elim ayağım kendiliğinden oynuyor. Olay günü bacağım kaşınmaya başladı, bende kaşındım. Oradaki kişiler bana tepki gösterince alkolün de verdiği heyecanın etkisiyle olay yerinden ayrılıp vapurun lavabosuna gittim. Hatta montumu da orada unutmuşum. Kimseye karşı cinsel taciz eylemim olmadı. Art niyetim de yoktur" dedi.

TUTUKLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ

2006 yılından 2012 yılına kadar psikolojik tedavi gördüğünü söyleyen Rıza E., "Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum, tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi.

Mahkeme, şüpheliye yüklenen suçun alt üst sınırını göz önüne alarak tutuklama talebinin reddine karar verdi. Mahkeme, şüphelinin yurt dışına çıkışını yasaklarken, haftada iki gün de polis merkezine giderek imza vermesine karar verdi.

Yorumlar

7
 • Vatandaş

  1 hafta önce Şikayet Et yutrdışına çıksın geri gelemesin daha iyi değil mi?
  Toplam beğeni
 • OSMANLI

  1 hafta önce Şikayet Et Serbest bırakmak az gelmiş bir de ödül takılsaydı tam olurdu(!).iç alkolu her suçu işle sonra benim suçum yok alkol suçlu de.
  Toplam beğeni
 • Gurbetci AK-BOZ KURT

  1 hafta önce Şikayet Et Bunu kasirlr benden soylemesi.
  Toplam beğeni
 • HAKAN

  1 hafta önce Şikayet Et Hakimler halk ile devleti karşı karşıya getirmek için uğraşıyorlar
  Toplam beğeni
 • cem

  1 hafta önce Şikayet Et Mademki alkol alınca eli ayağı titriyor ise gerçekte öylemi bir alkol verip denemek gerekirdi daha sonra neticeye göre karar verilse iyi olurmuş.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.