Haber 7

YPG'den güldüren açıklama: Operasyondan vazgeçtik!

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının hemen ardından YPG'li teröristler algı operasyonuna başladı. Reuters, ABD ve YPG kaynaklarının Türkiye'nin operasyonu dolayısıyla DSG (YPG)'nin DEAŞ'a karşı mücadeleyi durdurduğuna dair sözlerini aktardı.
GİRİŞ 09.10.2019 20:13 GÜNCEL
Metin Boyutu
YPG'den güldüren açıklama: Operasyondan vazgeçtik!

Ankara'nın Suriye'nin kuzeydoğusuna Barış Pınarı Harekatının başlatmasının ardından, Reuters'e konuşan iki ABD'li yetkili ve bir YPG'li terörist, DSG'nin DEAŞ'a karşı sözde operasyonları şimdilik durdurduğunu söyledi.

 

 

YPG'li terörist, "DSG, DEAŞ'a karşı operasyonları durdurdu, çünkü kuzey sınırında büyük bir ordu tarafından tehdit edilirken operasyon düzenlemeniz imkansızdır" dedi.

Bir ABD'li yetkili, DEAŞ'a karşı operasyonların durmasının, ABD'nin Suriye'de muhalif güçlere verdiği eğitimi etkilediğini ifade etti. 

 

 

Yorumlar

71
 • MİSAFİR

  1 hafta önce Şikayet Et İstedikleri kişileri deaş lı diye ya öldürüyor yada hapislere gönderiyorlar. buna deaş ile mücadele diyorlar.
 • RAS

  1 hafta önce Şikayet Et hey abd bir askeriniz dahil olursa bak ozaman işe ona göre siz kılıfta bulursunuz deaşlı diye yemezler bu ayakları
  Toplam beğeni
 • AŞIRI VATANSEVER 18

  1 hafta önce Şikayet Et çok güldüm ya deaşe karşı operasyondan vazgeçmişler kendi kendinizemi operasyon çekeceksiniz deaş pkk pyd sdg hepiniz aynı deilmisiniz denyolar çocukmu kandırıonuz
  Toplam beğeni
 • Toprak Ayder

  1 hafta önce Şikayet Et Aptal sürüsü alçaklar, Batı sizin satılık adi katil sürüsü terörist oldugunuzu çok iyi biliyor, Sizin batıyı da terörize etmenizden korktukları için, başınızı okşayıp, aslanın önüne atıp neslinizi tüketecekler! Sizin üzerinizden Müslüman yiğit Kürtleri İsrail şeytanının önüne atacak, çaresiz bırakacaklar.Plan bu! Ama tutmayacak. Türkiye sizi paramparça ettiginde, İsrail şeytanıda kendine başka vatan arayacak. Kürt Türk kardeştir.
  Toplam beğeni
 • Manisalı

  1 hafta önce Şikayet Et Vah vah lutfettiniz.gecti borun pazarı
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.