Haber 7

Bakan Akar 'Fotoğrafladık' diyerek duyurdu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, siyasi parti liderlerine gerçekleştirdiği ziyaretler sonrasında harekatla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Akar açıklamasında "Tel Abyad ve Rasulayn kontrol altında. Bölgenin kontrolü ile ilgili çalışmalar devam ediyor" ifadelerini kullandı.
GİRİŞ 14.10.2019 14:15 GÜNCEL
Metin Boyutu

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yer alan ve sınırlarına yönelik tehdit oluşturan terör gruplarını hedef aldığı Barış Pınarı Harekatı planlandığı şekilde devam ediyor. 

Bakan Akar'ın açıklamalarından satır başları:

Sayın genel başkanın görüşlerini dinledik sorularını cevaplandırmaya çalıştık. Masa üstündeki ittifaka uygun bir şekilde bir çözüm için uzun süre çalıştık ama bu ABD’yle çözüm olmayınca harekete geçtik. Resulayn ve Tel Abyad kontrolümüz altında. DEAŞ konusunda bir hapishane meselesi var bu hapishane ile ilgili de biz elimizden geleni yapmakta gayretliyiz. Ancak bölgemizde bir tek hapishane vardı DEAŞ hapishanesi onu da gittiğimiz zaman PYD tarafından boşaltıldığını gördük. Bunu da fotoğrafladık.

Mücadelemiz, sadece YPG ile değil DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle. Bizim için tek hedef teröristler.

Ayrıntılar geliyor...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün siyasi partilere ziyarette bulunuyor.

Akar, partilere başarıyla devam eden harekat ile ilgili bilgi verecek. 

İLK ZİYARET İYİ PARTİ'YE

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i parti Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

 

 

Yorumlar

9
 • Vatandaş

  1 ay önce Şikayet Et Sanki bir deaş oyunu oynanıyor ypgi geri çekti ve öne gariban arap çocuklarını ve deaş diye hapsettikleri arapları ve bir kaç yüz deaşlıyı piyon olarak öne sürüyorlar abd oyun içinde oyun var dikkatli olmak lazım Allah askerlerimize güç kuvvet versin herbirini korusun
  Toplam beğeni
 • Sayfa HARMAN

  1 ay önce Şikayet Et Sayın AKAR'ın , siyasi parti liderlerini bilgilendirmek üzere gerçekleştirdiği ziyaretler milli birlik ve beraberliğin fotoğrafıdır.
  Toplam beğeni
 • Vatandaş

  1 ay önce Şikayet Et HDP parayı terörist lere gönderiyor sizde Mehmetçik vakfina gönderin sanatçı isadam milletvekili hadi örnek olun halk a
  Toplam beğeni
 • Samii

  1 ay önce Şikayet Et Abd nin deaşlıları bize teslim edeceğini düşünmüyorduk zaten. Açtı kapıları bıraktı silahta vermiştir. Pkk ile birlikte hareket edecekler.
  Toplam beğeni
 • saffet

  1 ay önce Şikayet Et DEAŞ işinde ABD çok büyük tuzaklar kuruyor, çok dikkatli ve belgeli çalışmalıyız.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.