Haber 7

Belediye başkanı durdurdu: İşini böyle yapıyorsan...

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde makam aracıyla seyir halindeyken önündeki özel halk otobüsünün durakta bekleyen yolcuyu almadığını gören belediye başkanı, aracı durdurup sürücüye tepkisini gösterdikten sonra cezai işlem yapılması talimatı verdi. Başkanın dolmuş şoförüyle yaşadığı diyalog ise cep telefonu kameralarına yansıdı.
GİRİŞ 24.10.2019 12:27 GÜNCEL
Metin Boyutu

Kocaeli’nin Çayırova ilçesi Fatih Caddesi’nde meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, ilçede düzenlenen bir programa gitmek üzere aracıyla seyir halindeyken, bir özel halk otobüsünün durakta bekleyen bir yolcuyu almadığını gördü. Duruma tepki gösteren Çiftçi, aracı ile otobüsü durdurup sürücüye tepki gösterdi.

 

 

OTOBÜSÜ DURDURUP ŞOFÖRE TEPKİ GÖSTERDİ

Aracı ile durdurduğu otobüse binan Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, dolmuş şoförüne durakta bekleyen kadının el sallamasına rağmen neden otobüsü neden durdurmadığını sordu. Sürücü ise duraktaki kadının yolculardan birinin arkadaşı olduğunu ve başka bir dolmuşa bineceği için almadığını söyledi. Cevap karşısında sinirlenen Çiftçi, araç içerisindeki yolculara, “Sizden herhangi birisi böyle bir şey söyledi mi” diye sorduğu soruya "Hayır" cevabını alınca, “Arkadaşlar plakasını alın, işlemini yapın. Bizzat şikâyetçi 'Bünyamin Çiftçi' diye de yazın. Böyle bir şey yapamazsınız. Oradaki bayanın elinde eşya var. Siz durmak zorundasınız. Sizin göreviniz, sizden hizmet alan vatandaşa düzgün bir hizmet vermektir. Ben görmesem birisi bana söylese ben inanmam. Ama ben gözlerimle gördüm. Bakın siz yanlış yapıyorsunuz. Hepimiz ölüp gideceğiz, hesap vereceğiz. Bu kul hakkıdır” dedi.

 

 

“İŞİNİ BU ŞEKİLDE YAPIYORSAN, YAPMA”

Dolmuş şoförünün, “Ben bir daha bu direksiyona binmem. İşimi bırakacağım” şeklindeki çıkışına cevap veren Çiftçi, “Binme kardeşim. İşini bu şekilde yapıyorsan yapma” diyerek sürücünün cezalandırılması talimatını verdi. Sürücüyle, başkanın yaşadığı diyalog ise bir vatandaş tarafından kaydedildi. Görüntülerde başkanın araca binmesi ve sürücüye tepki gösterdiği anlar yer alıyor.

Yorumlar

15
 • mücahid

  2 hafta önce Şikayet Et Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Hak aldatmaz hakikatbin aldanmaz.
 • Adalet

  2 hafta önce Şikayet Et başkanımı tebrik ediyorum, başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum. Yerel yöneticilerimize örnek olsun.
 • ahmet

  2 hafta önce Şikayet Et adam gibi adam olacagimiz günü cok merak ediyorum... baskanada helal olsun
 • Dadaş

  2 hafta önce Şikayet Et Helal olsun,Allah Razı olsun.
 • serhendi

  2 hafta önce Şikayet Et Bu millet adil yöneticiler sayesinde adeletle yönetilir. Rabbim sayılarını artırsın.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.