Haber 7

CHP'li Başkan düğmeye bastı! 2 bin kişi topun ağzında

Adana'da işten çıkarmalar sürüyor. CHP'li Zeydan Karalar 500 kişiyi daha işten attı. Seçimden bu yana kapının önüne koyulanların sayısı 2 bin 800'ü geçerken, 2 bine yakın personelin daha işten çıkartılacağı öğrenildi.
GİRİŞ 02.11.2019 08:13 GÜNCEL
Metin Boyutu
CHP'li Başkan düğmeye bastı! 2 bin kişi topun ağzında

Yeni Şafak gazetesinin iddiasına göre, CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi'nde işçi çıkarmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Zeydan Karalar, son olarak Ulaşım A.Ş. ve Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (ASKİ) çalışan 500 kişinin daha işine son verdi. Adana'da 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana 2 bin 800 işçi işinden olurken, önümüzdeki günlerde büyük bir işten çıkarma için de düğmeye basıldığı öğrenildi. 2 bine yakın personelin daha işten çıkartılacağı, işçi sayısının 14 binden 10 bine indirileceği belirtildi.

 

YILBAŞINI BEKLİYOR

Yılbaşı itibariyle sıranın sözleşmeli çalışanlara geleceği, Ocak ayında sözleşmesi dolanların çoğunun sözleşmesinin yenilenmeyeceği iddia edildi.

 

TEMMUZDAN BERİ MAAŞ YOK

Belediyede 3 aydır maaş da ödenmiyor. Başkan Karalar’ın maaşları ödemek için borçlanma yetkisi istediğini söyleyen Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, 9 Ekim’de "İşçinin paralarını ödeyeceğiz" diye bizden 169 milyon TL'lik borçlanma yetkisi istediler. Başkan daha önce de borçlanma talebinde bulunmuş, "Yetkiyi verirseniz 2 günde maaşları hallederim" demişti. Biz de borçlanma yetkisini verdik. Aradan 24 gün geçmesine rağmen işçilerin maaşları ödenmedi” dedi. İşçiler üzerinden çıkar sağlanmaya çalışıldığını belirten Gülaçtı, personelin en son temmuz ayı maaşını aldığını söyledi.

ADANALI KARALAR BAĞLADI

* Halk ekmeğin üretimi ve ekmek büfelerinin sayısı azaltıldı.

* Şehir içi ulaşımda otobüs sefer sayıları düşürüldü.

* Yüzde 30 oranında indirim yapılacağı vaad edilen suya TEFE-TÜFE oranında zam yapıldı.

Yorumlar

123
 • vatandaş

  2 hafta önce Şikayet Et Kasada para kalmayınca adam ne yapsın. Siz olsanız ne yaparsınız, oda onu yapıyor.
 • Aydın

  2 hafta önce Şikayet Et Ya yazık arkadaş onca evin düzeni bozuluyor hiç mi düşünmüyorsunuz herşey nasıl oluyordu
  Toplam beğeni
 • Vanli Yasin

  2 hafta önce Şikayet Et Hersey cok guzel olacak derken aslinda Herseyde cok yalan olacak demek istiyordu bu parlatilmis zat
  Toplam beğeni
 • Mantık

  2 hafta önce Şikayet Et Her şey güzel oldumu çakma milliyetçiler sözde muhafazakârlar
  Toplam beğeni
 • Şerif

  2 hafta önce Şikayet Et İnsan hakkettiği gibi yaşar bile bile yalancı ve çıkarcı insanları başa getirirlerse sonuç bu olur.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.