Haber 7

Ve imzalar atıldı: TB2 SİHA'lar ile ilgili önemli gelişme

Baykar, Ukrayna'ya ihraç edilen Bayraktar TB2 SİHA'ların kabul testlerinin başarıyla tamamladığını bildirerek "BAYKAR, Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrspecexport yetkilileri tarafından teslimata ilişkin nihai kabul imzaları Kiev'de atıldı." açıklaması yaptı.
GİRİŞ 08.11.2019 20:48 GÜNCEL
Metin Boyutu

Baykar’ın ürettiği Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) Ukrayna’ya ihracatına ilişkin nihai kabul anlaşmasının imzalandığı bildirildi.

 

 

Baykar tarafından sosyal medya sitesi Twitter üzerinden Türkçe ve Ukraynaca yapılan açıklamada, Ukrayna’ya ihraç edilen Bayraktar TB2 SİHA'ların, kabul testlerini başarıyla tamamladığı belirtildi.

 

 

Testlerin ardından nihai kabul anlaşmasının Baykar, Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrayna devlet silah ticaret şirketi Ukrspecexport yetkilileri tarafından Kiev'de imzalandığı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, "Dost ülke Ukrayna ile iş birliğimiz artarak devam edecek." ifadesine yer verildi.

Ukrayna Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ocak ayında Baykar ile 6 Bayraktar TB2, 3 yer kontrol istasyonu sistem ve ekipmanlarını kapsayan sözleşme imzalanmıştı. Çeşitli test ve eğitimlerin ardından mart ayında sahada, atış testleri ile ilk teslimatlar gerçekleştirilmişti.

Yorumlar

13
 • Abdullah ÖZ

  1 hafta önce Şikayet Et Tebrikler,emeği geçer her vatan evladına...
  Toplam beğeni
 • bediratak

  1 hafta önce Şikayet Et Gardaş satalım iyi hasta önce bi kendimize şöyle 1000 tane üretip gökyüzünü dolduralım ondan sonra satarız
  Toplam beğeni
 • Yakup

  1 hafta önce Şikayet Et Maşallah Rabbim daha iyilerini yapmayı nasip etsin
  Toplam beğeni
 • Yavuz

  1 hafta önce Şikayet Et harika artik avrupayida gozluyoruz bu vesile ile
  Toplam beğeni
 • Hastürk

  1 hafta önce Şikayet Et Tebrik ederim inşallah daha detaylılarınıda bekliyoruz duamız sizinle
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.