Haber 7

Eşini canice katletmişti! Kendini böyle savundu

Kayseri'de, tartıştığı eşi Gizem Vural Dik'i (27) tabancayla başından vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Dik (32), "Beni aldattığını da düşünüyordum. Ancak, net bir bilgi sahibi değildim. Bana hakaret etti. Taşınacağımız eve kombi alabilmek için silahımı satacaktım. Gizem, silahı elimde görünce, 'Beni mi öldüreceksin?' dedi, tartıştık.'' dedi.
GİRİŞ 09.11.2019 16:42 GÜNCEL
Metin Boyutu
Eşini canice katletmişti! Kendini böyle savundu

Geçen 9 Eylül'de, Melikgazi ilçesi Tavlusun Mahallesi'nde meydana gelen olayda klima tamircisi Mehmet Dik, 4 yıllık eşi Gizem Vural Dik ile 3 yaşındaki oğulları evde olmadığı sırada, tartıştı. Mehmet Dik, eşini tabancayla başına ateş ederek öldürüp, kaçtı.

Daha sonra polisi arayıp, eşini öldürdüğünü söyleyen Mehmet Dik, gözaltına alındı.

Tutuklanan Mehmet Dik hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede Dik hakkında, 'eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'ruhsatsız silah bulundurma' suçundan da 2 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede Mehmet Dik'in savunmasına da yer verildi. Mehmet Dik, eşi ile taşınacakları evle ilgili maddi sorunlar nedeniyle tartıştıklarını söyleyerek, "Paraya ihtiyacımız vardı, tartıştık. Beni aldattığını da düşünüyordum. Ancak, net bir bilgi sahibi değildim. Bana hakaret etti. Taşınacağımız eve kombi alabilmek için silahımı satacaktım. Gizem, silahı elimde görünce, 'Beni mi öldüreceksin?' dedi, tartıştık.

Olay, Gizem'in beni tahrik etmesiyle meydana geldi.

Öldürdükten sonra arkadaşımı arayıp, Çeçenistan Parkı'nda buluştuk. Gizem'i öldürdüğümü arkadaşıma anlattım. Gizem, beni öldürtmekle tehdit ediyordu, pişmanım"
dedi. 

Mehmet Dik, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. 

 

Yorumlar

4
 • Abdulhamit 3.

  1 ay önce Şikayet Et masal uydurmak icin yeterince zamani vardi bide akil verinide olmustur, ama o akil verenlerde vebale giriyor unutmasin vesselam...
 • Eci

  1 ay önce Şikayet Et Adam cezasını azalmaya yarayacak herşeyi sıralamış.yok beni aldattığını düşünüyordum yok silah zaten elimdeydi yok seni öldürcem diye tehdit ediyordu. dersine iyi çalıştırmışlr
  Toplam beğeni
 • mustafa44

  1 ay önce Şikayet Et dünyan gitti ama ahiretin kökten gitti sana emanete hiyanet ettin ey mahluk anlaşamıyorsan boşan onu sana yaradan eş olsun hayat yolunda yoldaş olsun diye verdi bu nasıl bir zihniyet bu nasıl bir insanlık.!
  Toplam beğeni
 • Çavuş

  1 ay önce Şikayet Et Genç eşinle beraber çocuk,da öldü,sende öldün,Tam bir erkek oldun madalya verirler kahraman oldun,ömür boyu azaptan kurtulamazsın İnşallah.
  Toplam beğeni
 • tarafsız

  1 ay önce Şikayet Et Keşke şimdi sen de gebersen ama eses cezan ahirette olacak.. Finari cehennem.. Sana emanet edilmiş bir insanın canını aldın..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.