Haber 7

Son dakika: PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada bir asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde PKK/YPG'li teröristlerin havan saldırısı sonucu bir askerin şehit düştüğünü duyurdu. Bakanlık ikinci yaptığı açıklamada ise Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekatında PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada bir askerimizin şehit olduğunu bildirdi.
GİRİŞ 02.12.2019 22:47 GÜNCEL
Metin Boyutu
Son dakika: PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada bir asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, peş peşe acı haberleri duyurdu.

 

Savunma Bakanlığı, ilk yaptığı açıklamada Barış Pınarı Harekat bölgesinde PKK/YPG'li teröristlerin havalı saldırısı sonucu bir askerin yaralandığını ve hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığını açıkladı.

Bakanlık açıklamasında, “Barış Pınarı Harekat bölgesinde, 2 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meşru müdafaa hakkı çerçevesinde gerekli karşılık verilmiş, tespit edilen hedefler etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerini kullandı.

IRAK'TA BİR ASKER ŞEHİT

Savunma Bakanlığı, yaptığı ikinci açıklamada ise Irak'ın Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekatında PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada bir askerin şehit olduğunu duyurdu. Bakanlık açıklaması şu şekilde:

"Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekatında, 2 Aralık 2019 tarihinde PKK’lı bölücü teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir."

Yorumlar

7
 • Çavuş

  1 hafta önce Şikayet Et Kökü kazınmalı hepimiz böyle istiyoruz, Türk ordusu neyi ne zaman yabacağının hesabını,kitabını çok iyi yapar, Bizim göz bebeğimiz Allah yardımcıları olsun.
  Toplam beğeni
 • ŞEHİD

  1 hafta önce Şikayet Et Bizi oyalıyorlar ŞEHİD vermeğe devam ediyoruz neyi bekliyoruz.
  Toplam beğeni
 • Salih

  1 hafta önce Şikayet Et Yetti artık operasyon başlasın.
  Toplam beğeni
 • Türkiyem

  1 hafta önce Şikayet Et Mekanlari cennet olsun Allah Peygamber efendimiz sav komşu kabul eylesin. Şefaatlarina nail eylesin
  Toplam beğeni
 • Atmaca

  1 hafta önce Şikayet Et Allah cc şehidimize rahmet eylesin.operasyon devam etmelidir.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.