Ankara'daki YHT kazasında karar açıklandı

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazaya ilişkin 3'ü tutuklu 10 sanık hakkında açılan davada tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi.

GİRİŞ 13.01.2020 22:38 GÜNCELLEME 13.01.2020 22:50 GÜNCEL
Ankara'daki YHT kazasında karar açıklandı
Ankara'daki YHT kazasında karar açıklandı

Ankara'da 13 Aralık 2018'de Ankara-Konya seferini yapan YHT, Marşandiz istasyonuna girişi esnasında kılavuz tren ile çarpıştı. Kazada 3'ü makinist 9 kişi hayatını kaybederken, 107 kişi de yaralandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca kazaya ilişkin başlatılan soruşturma sonunda 10 kişi hakkında dava açıldı. Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesince davanın ilk celsesi görüldü.

 

 

Davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, kazada ölen vatandaşların yakınları, kazada yaralananlar ve taraf avukatları katıldı. Davanın bugünkü celsesinde tüm sanıkların savunmaları alındı. Daha sonra sanık ve avukatlarının beyanları alındı. Tutuklu sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu.

İKİNCİ DURUŞMA 24 OCAK'TA

Savcı mütalaasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar hareket memuru Sinan Yavuz ve trafik kontrolörü Emin Ercan Erbey'in tahliyesine karar verdi. Mahkeme, duruşmayı 24 Ocak tarihine erteledi.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Arif 2 ay önce Şikayet Et
    Kayaza sebep olabilecek hareket memuru ile trafik kontrolörü neden serbest bırakıldı? İkisininde suçu yok mu? Yada suçu klavuz trendeki ölen makinistlere atıp kurtulacaklar.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR