Yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat

Son zamanlarda artan, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' denilerek para toplayan şahıslara dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor. İnsanların milli duygularını sömürerek tepsi, Türk bayrağı ve kolonya ile park ve kafeleri dolaşan bu şahıslara vatandaşların itibar etmemesi, durumu güvenlik birimlerine iletmesi gerekiyor.

GİRİŞ 19.01.2020 00:46 GÜNCELLEME 19.01.2020 00:47 GÜNCEL
Yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat
Yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat

Eskişehir'de, özellikle askerlik celp dönemlerinde kafe, park ve alışveriş merkezleri kimliği belirsiz şahıslar tarafından mesken tutulmuş durumda. Bir tepsi içinde, Türk bayrağı ve kolonya bırakılarak vatandaşları tek tek dolaşan bu şahıslar, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' diyerek para topluyor. Özellikle kentin yoğun bölgelerine gidip, insanların milli duygularını sömürerek para koparmaya çalışan şahıslar, karşılık bulamadığı takdirde de ısrarlarına devam ediyor. Bu esnada bazı vatandaşlar ‘tepki görme’ korkusuyla para verse de, bazı vatandaşlar ise şahısları polis ekiplerine bildiriliyor.

Öte yandan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ise, vatandaşların bu tarz kişilere itibar etmemesi konusunda uyarıda bulundu.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Turan 1 ay önce Şikayet Et
  Çok var böyle.
  Cevapla
 • Dede 1 ay önce Şikayet Et
  Faizler düşmeli
  Cevapla
 • zafer gülten 1 ay önce Şikayet Et
  bi kere İkitelli deki evimin kapısına kadar gelip,lösemili çocuğa yardım diye para istemişlerdi.....yalnız bu gibi durumlarda polisi arıyınca ,polis sadece vermeyin kovun demekle kalıyor.gelipde ne oluyor diye araştırmıyor.
  Cevapla
 • Ahmmmmm 1 ay önce Şikayet Et
  Tüh bunuda yakaladılar derhal yeni bir dolap bulmalıyız:)) bizim aklımızda olmadığı için bunların peşinden yetişemeyiz.
  Cevapla
 • guney 1 ay önce Şikayet Et
  insanlar buna itibar etmesin diyeceğinize kontrolleri arttırın.bu yola başvuranların çoğu edepsiz-mutlaka birilerinin canımı yanmalı
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR