'Mükemmel kardan adam' yapmanın matematiksel formülü

Kar yağışının bastırmasıyla birlikte kardan adam yapacaklara bilimsel formül. İşte İngiltere’deki Trent Üniversitesi’nden matematikçi Dr. James Hind'in ‘mükemmel’ kardan adam yapma formülü...

GİRİŞ 21.01.2020 21:09 GÜNCELLEME 21.01.2020 21:19 GÜNCEL
'Mükemmel kardan adam' yapmanın matematiksel formülü
'Mükemmel kardan adam' yapmanın matematiksel formülü

İngiltere’deki Nottingham Trent Üniversitesi’nden bilim insanları, ‘mükemmel’ kardan adam yapmanın formülünü buldu. Matematikçi Dr. James Hind önderliğinde hazırlanan formüle göre, kar yağışını heyecanla bekleyen çocukların en büyük eğlencelerinden olan kardan adamların dengeli durması içim öncelikle boyunun 1.62 metre olması gerekiyor. Hava sıcaklığının da kar direnci açısından 0 derece ve altında olması öneriliyor. 

 

 

Nottingham Trent Üniversity'den Dr. James Hind'in formülü her kış arananlar listesinde.

Kardan adamların burnu için kullanılacak havuçların boyunun ise 4 santimetre olması öneriliyor. Kardan adam yapacak kişilerin 3 top şeklinde kar kütlesi kullanması gerektiğinin altını çizen matematikçiler bunların çapını da alttan yukarı 80 cm-50cm-30cm olarak veriyor. Gözler için kullanılacak malzemenin büyüklüğü ise orantılı bir güzellik için 5 santimetreden büyük olmamalı.

 

 

'TAZE KAR KULLANIN' ÖNERİSİ

İyi bir kardan adam için kullanılacak kar da çok önemli. Kristalleşmemiş, taze ve lapa lapa yağan temiz karları tercih etmek öneriliyor. 3 düğme kardan adamın tam göbeğinde kullanılmalı. Alttaki ana gövde desteğinin çapının da en az 80 santim olması direnci artırıyor. Kardan adam alttan ayak olarak da iki top kar kütlesiyle desteklenmeli...

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Peki. 1 ay önce Şikayet Et
    Kardan adam'ın yapılışının Matematiksel hesabını yapan bilim adamları ve paylaşan ve bu durumları çok normal karşılayan arkadaşlara, Dünyadaki Müslüman kanının Akmaması için gerekli olan hesabı yapmaları ve paylaşmaları istense . acaba nasıl bir hesap yapmak durumunda kalırlar..
    Cevapla
  • Fikret 1 ay önce Şikayet Et
    formül tamamda kılıçdaroğlu ne diyecek
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR