Karayılan ve Bayık'ın korumalığını yapan 2 terörist yakalandı

Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda biri 24, diğeri 21 yıldır bulunan iki terörist, jandarmanın takibiyle Van'da yakalandı. PKK elebaşlarından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın yakın korumalıklarını yaptıkları da belirlenen teröristler, ifadelerinde örgütün iç yüzünü anlattı.

GİRİŞ 16.03.2020 10:15 GÜNCELLEME 16.03.2020 10:26 GÜNCEL
Karayılan ve Bayık'ın korumalığını yapan 2 terörist yakalandı
Karayılan ve Bayık'ın korumalığını yapan 2 terörist yakalandı

Van'da İl Jandarma ve İstihbarat Komutanlığı ekipleri, Türkiye-İran sınırından yurda giriş yaptıklarını tespit ettikleri biri kadın 2 PKK'lı teröristi takibe aldı.

 

 

Ekiplerin yürüttüğü fiziki takip sonucu 2 terörist, 9 Mart'ta gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

Teröristler, jandarmadaki ilk ifadelerinde örgütün iç yüzünü anlattı. Biri 1996, diğeri 1999 yılında örgüte katılan teröristler, örgütte bulundukları süre içerisinde PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'a da yakın korumalık yaptıklarını ifade etti.

 

 

 "Örgüt mensupları kaçarak güvenlik güçlerine sığınıyor"

Terör örgütünün Zap, Metina, Gare, Haftanin, Hakurk ve Kandil gibi kamplarında bulunduklarını ve burada faaliyet yürüttüklerini itiraf eden teröristler, PKK'nın artık tükenme noktasına geldiğini belirtti.

Irak ve Suriye'de bulunan birçok örgüt mensubunun intihar ettiğini veya örgüt tarafından infaz edildiğini kaydeden teröristler, bu nedenle örgüt mensuplarının kaçarak güvenlik güçlerine sığınmaya başladıklarını ifade etti.

Son zamanlarda güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlar sonucu örgütün sözde lider kadroları başta olmak üzere ağır kayıplar verildiğini anlatan teröristler, örgütün, başarısızlığının faturasını kendilerine yüklediğini dile getirdi.

"Kandırılan çocuklar uyuşturucuya alıştırılıyor"

Terör örgütü PKK'nın 18 yaşından küçük çocukları çeşitli vaatlerle kandırarak örgüte kazandırdığını ifade eden iki terörist, bu çocukların uyuşturucuya alıştırıldıklarını ve taciz edildiklerini belirtti.

Söz konusu çocukların daha sonra da eylemlerde ön saflarda kullanılarak ölüme itildiklerini kaydeden teröristler, örgütün panik içerisinde olduğunu anlattı.

Van'da yakalandıktan sonra devletten iyi muamele gördüklerini ifade eden teröristler, devletin bu gerçek yüzünün bilinmesi halinde örgütte kopuşların hızlanacağını dile getirdi.

Biri tutuklandı, diğerinin işlemleri sürüyor

İl Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardıdan adliyeye çıkarılan 2 teröristten biri savcılıktaki sorgusunun ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

Diğer teröristin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 16 TÜMÜ
 • birkıssadanbinhisse 2 hafta önce Şikayet Et
  inşâAllah cemil bayikla murat karayilanin leşi serilir tez zamanda bu iki zalimi sana havale ediyoruz Ya Rabbi muslumanlara cok cektirdi bu zalimler senin kudretin herseye yeter Ya Rabbi
  Cevapla
 • uc tug sancak 2 hafta önce Şikayet Et
  bu hainleride bi vursa bu virus toptan geberseler
  Cevapla
 • melik 2 hafta önce Şikayet Et
  Fettoşu da ekliyorum listeye ,en başa!
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 2 hafta önce Şikayet Et
  Amin amin amin
  Cevapla
 • adem 2 hafta önce Şikayet Et
  şu liderlere corona hediye ediniz
  Cevapla
 • Hakan E. 2 hafta önce Şikayet Et
  Çoğu dağa kendi çaplarında ün şan karı kız için gitmiyorsa bende bir şey bilmiyorum bu hayatta.Bu cahilleri uyuşturucuyla algılarını bozup cesaret veriyorlar.Uyuşturucu almasalar o saklandıkları o küçücük mağralarda 1 gün bile duramazlar.Pkk bitirilmek isteniyorsa dış destek engellenip dağdaki eşkiyanın değil şehirdeki başta siyasi kanat olmak üzere basın yayın bilimum propagandacıların örgütleyicilerin dünya ne der diye düşünmeden kafalarına teker teker sıkıp gebertmek lazım.
  Cevapla
 • TuncTunc 2 hafta önce Şikayet Et
  Sakin tutuklamayin..SIKIN KAFALARINA GITSIN.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR