Haber 7

İzmir'de hızlı trene ehliyetsiz şöför

İzmir'de Aliağa-Cumaovası hattında tren kullanma yetkisi olmayan bir görevlinin kısa bir süre treni kullandığı saptanınca iki görevlinin işine son verildi.
GİRİŞ 15.08.2011 14:34 GÜNCEL
Metin Boyutu
İzmir'de hızlı trene ehliyetsiz şöför

İzmir'de Aliağa-Cumaovası hattında hızlı tren seferlerini işleten İZBAN A.Ş'nin Genel Müdürü Selçuk Sert, tren kullanma yetkisi olmayan bir görevlinin kısa bir süre treni kullandığını saptadıklarını, iki görevlinin işine son verdiklerini belirtti.

Sert, ''renk körü bir görevlinin makinistlik yaptığı'' yönündeki habere ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, İZBAN'da görevli 85 makinistin 17 treni kullandığını, bu anlamda bir sıkıntı olmadığını söyledi.

Makinistlerin çok sıkı bir eğitim, değerlendirme ve sağlık taramasından geçirildiğini, bu süreci geçenlerin makinist, geçemeyenlerin ise istasyon görevlisi olduğunu ifade eden Sert, şöyle konuştu:

''Taviz vermediğimiz iki ana kural var. Alkollü olan ve sertifikası olmayan kimse araç kullanamaz. Yetkisi olmayan bir kişinin kısa bir süre treni kullandığını tespit ettik. Bu görevli, halen istasyonda görev yapan ve makinistlik eğitimi sürecine katılmasına rağmen sağlık taramasında ışıklarla ilgili hassasiyeti yeterli bulunmadığı gerekçesiyle başarılı olamamış biri. Bu durum renk körü olduğu anlamına gelmiyor. Olay üzerine aracın kontrolünü bu kişiye veren makinist ve istasyon görevlisinin işine son verdik.''

Sert, trende gelişmiş elektronik güvenlik sistemleri bulunduğunu, iddia edildiği gibi tehlikeli bir durumun ortaya çıkmadığını belirtti.

Yorumlar

3
 • Bilal Hacioglu

  8 yıl önce Şikayet Et normal sayilir. Turkiye gibi bir ulkeye gore bunlar normaldir, kucuk seylerdir. Devleti yoneten cahiller kitab okumuyanlar, bilgisi olmayanlar devleti yonetiyorda, buna benzer kucuk seylermi hic olmayacak, normaldir.
 • osmanmert

  8 yıl önce Şikayet Et sendika cezayı fazla bulmuş. bu sendika hangi sendikaysa onu da kınıyorum. böyle kafalar hemen kapının önüne konmalı bu işin şakası yok
 • gokhan duman

  8 yıl önce Şikayet Et Burasi Turkiye. Burasi Turkiye hersey olur,normaldir..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.