25 Temmuz 2013, 19:48

Türkiye-Suriye sınırında bulunan Resulayn kasabasında PYD ile muhalif Nusra Cephesi ve Gureba El Şam birlikleri arasında yine alevlenen çatışmalar üzerine Diyarbakır'dan havalanan F-16 savaş uçakları, keşif uçuşu yaptı.

Türkiye sınırına sıfır noktada bulunan Resulayn kasabasında PYD ile muhalif Nusra Cephesi ve Gureba El Şam birlikleri arasında tekrar başlayan çatışmalar üzerine Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığından havalanan 2 F-16 savaş uçağı, sınır hattında keşif uçuşu yaptı.

Çatışmalarda sınırı aşan kurşunlar Ceylanpınar ilçesinde bulunan 2 vatandaşın ölümüne 3 vatandaşın ise yaralanmasına sebep olmuştu. Bunun üzerine çatışmaların yaşandığı Ceylanpınar-Resulayn sınır hattında F-16 savaş uçakları keşif uçuşu yapmaya devam ediyor. Vur emriyle havalanan savaş uçakları, yaklaşık 1 saat süren keşfin ardından üslerine geri döndü.

  • YORUMLAR

  • vedat - 25.07.2013 21:53

    aman dikkat düşürürler. bu güne kadar ne yapıldı hec uçağımız dşürüldü ne yapıldı hec vataşdaşlarımız öldürüldü ne yapıldı hec olmadı korktuk natogan pariyot füze istedik acizmi düşdük bukadar suriye ye karşı
  • yilmaz - 25.07.2013 20:29

    Demesinlerki sinirda tur atmiyoruz. Rutine bagladik zaten :)Baska bir ise yaramiyor ucaklarimiz anca kesif yapar..Ha bu arada dikkat edin düsürmesinler ucagimizi ha kesif yapicam diye.Malum suriye bu büyük devlet.

YORUM GÖNDER

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun

Girmiş olduğunuz sayfa Haber7'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Haber7'de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz. Mobil sitede devam et Normal siteye git