Haber 7

MHP'li Özdağ: Tehlike geçmiş değil

MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ, Türkiye'nin hala darbe tehlikesini aşamadığını açıkladı.
GİRİŞ 27.07.2016 14:09 İç Politika
Metin Boyutu
MHP'li Özdağ: Tehlike geçmiş değil

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Açıklamalarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a "açık mektup" niteliği taşıdığını bildiren Özdağ, Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi çok önemli bir tehlike yaşadığını ancak bunun doğru değerlendirilmesi halinde tarihinin en büyük düşmanından kökten kurtulma şansını da yakalandığını söyledi.

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL

"Türkiye, hala tehlikeyi aşmış değildir" ifadesini kullanan Özdağ, TSK'da ve devlet mekanizmalarında FETÖ mensupları kaldıkça Türkiye için tehdidin devam edeceğini belirtti. 

Özdağ, "Gülenci subaylar, devam eden bütün gözaltı ve tutuklamalara rağmen önümüzdeki aylarda dış dinamiklerin de etkisiyle gerçekleştirilebilecek politik, ekonomik ve psikolojik istikrarsızlaştırma operasyonları sonrasında yeni bir darbe girişimini deneyebilirler. Cemaatin oluşturduğu tehdidin hızlı ve doğru adımlarla tamamen yok edilmesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığı için hayati bir gerekliliktir." dedi. 

Yorumlar

12
 • ark

  3 yıl önce Şikayet Et iyi hoş dedin de destek verin de asılsın hepsi
 • yozgatlı

  3 yıl önce Şikayet Et erdogan düşmanlığı ile herkes birleşti bu ülkede bu satılmışlara fırsat verdiniz bir mhp bir chp hepiniz söz konusu erdoğan olunca bir araya geldiniz gerek pkk gerek fetö sizden yüz aldı destek aldı
  Toplam beğeni
 • vatandaş niyazi

  3 yıl önce Şikayet Et ümit özdağ millet zaten burnundan soluyor böyle ileri geri konuşma yapma bırakda hükümetimiz yetkililer açıklama yapsın birşey biliyorsan yetkililere söyle
 • Hasan

  3 yıl önce Şikayet Et Meral 15 temmuzda göreceksiniz diyordu.Başbakanım diyordu.Belki özdağa görev bile verirdi.amma olmadı.
  Toplam beğeni
 • ali19

  3 yıl önce Şikayet Et bu adamın babası darbeci, kendisinin de askerlerle arası iyidir. böyle diyorsa vardır bi bildiği
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.