Haber 7

Erdoğan'dan Abdullah Gül'e cevap: Yazıklar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Kastamonu İl Kongresi'nde isim vermeden eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç hakkında çok sert ifadeler kullandı.
GİRİŞ 30.12.2017 14:44 İç Politika
Metin Boyutu

Kastamonu il Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11. Cumhurbaşkan Abdullah Gül'ün sivillere ceza muafiyeti veren KHK hakkındaki eleştirilerine sert cevap verdi. İsim vermeden konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal'in kayığına biniyorsunuz.Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızdan bir kısmı nasıl katıldı, nasıl katılıyor. Yazıklar olsun... Yazıklar olsun... Biz isim vermeyeceğiz ama bırakın bunu da söyleyelim." dedi.Erdoğan şunları söyledi;

"Darbe girişiminden yaklaşık iki hafta sonra çıkardığımız KHK'da kamu görevlilerinin aldığı kararlar ve eylemlerinin sorumluluk doğurmayacağı hükmünü getirmişiz. Üstelik bu kararname Meclis'te de görüşülerek yasalaşmıştı. Yani tüm vekillerin haberi var. Aynı hükümleri içeren düzenlemeye 15 Temmuz'da cesaretle darbecilere karşı koyan sivil vatandaşlar için de ihtiyaç duyulduğu görülmüştür.

BU KAMPANYAYA KATILANLAR 16 NİSAN'DA DA 'EVET' DEMEDİ

Nedense büyük bir gürültü koparılmaya başladı. Bana göre büyük değil. Tuhaf kampanyalar başlatıldı. Hatta içimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. 16 Nisan'da da bugün bu kampanyaya katılanlar 'Evet' demedi.

NASIL BAY KEMAL'İN KAYIĞINA BİNERSİNİZ?

Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal'in kayığına biniyorsunuz.Özellikle CHP'nin bazı milletvekilleri her türlü terbiye ve haysiyet sınırını aşan cümlelerle güya hükümete ama aslında millete hakaret etmeye başladı. Tabii biz bunların tıynetini, cibiliyetini çok iyi bildiğimiz için açıkçası yaptıkları terbiyesizliğe şaşırmadık. Bizi şaşırtan, hiç beklemediğimiz bazı gelişmeler. Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızdan bir kısmı nasıl katıldı, nasıl katılıyor. Yazıklar olsun... Yazıklar olsun... Biz isim vermeyeceğiz ama bırakın bunu da söyleyelim."

Yorumlar

102
 • Göktürkler

  11 ay önce Şikayet Et Allah yardimcin olsun Büyük lider erdogan
  Toplam beğeni
 • Adiga81

  11 ay önce Şikayet Et Kanunlar yoruma açık olmamalı. Eğer kanun yoruma açık olur ise herkes kafasına göre uygular. Bunda alınacak birşey yok. Hatalı bir ifade var ise değiştirilmeli.
  Toplam beğeni
 • hsyn

  11 ay önce Şikayet Et Mayası bozuk olan er veya geç kokacaktı zaten.. birer birer maskeniz düşecek böyle..
  Toplam beğeni
 • hsyn

  11 ay önce Şikayet Et 100 tane Gül gelse Erdoğanın rakibi olamaz.
  Toplam beğeni
 • Saban Öztürk

  11 ay önce Şikayet Et Herkesin davası Hakka hizmet halka hizmet olmalı Hak'dan ve haklıdan yana olmalıyız
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.