Haber 7

CHP'den dikkat çeken İran yorumu: Tesadüf değil!

İran'daki protesto gösterilerinin tesadüf olmadığını söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, İran'daki olaylarla ilgili ilginç değerlendirmelerde bulundu.
GİRİŞ 02.01.2018 20:36 İç Politika
Metin Boyutu
CHP'den dikkat çeken İran yorumu: Tesadüf değil!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, İran'daki protesto gösterilerine ilişkin, "Bu olaylar tesadüf değil. İran bir süre kendi derdine düşecek ve Ortadoğu'daki baskısı dizginlenecek. Bu süre zarfında İran olayları bastırmak için şiddet kullanmayı seçerse, o zaman da olayın rejim değişikliğine götürülmesi denenecek. İran'ın Irak ve Suriyeleşmesini istemiyoruz. İtidalle hareket edilmeli" değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, komşu İran'da yaşanan olayları kaygıyla takip ettiklerini belirtti.

 

Ülke geneline yayılan protestolarda, halkın meşru taleplerinin karşılanmasının önem taşıdığına işaret eden Yılmaz, demokratik reformları desteklediklerini vurguladı.

"İRAN, ABD VE İSRAİL'İN SİNİR UÇLARINA DOKUNDU, OLANLAR TESADÜF DEĞİL"

"Ancak, bu olaylara sadece ekonomik boyutta bakmak, olayları hafife almak olacaktır" ifadesini kullanan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bugün İran, Irak'ta Haşdi Şabi ile Suriye'de Devrim Muhafızları ve diğer milisleriyle, Lübnan'da Hizbullah'la ve Yemen'de Husi milisleriyle, İsrail ve ABD'nin sinir uçlarına dokunuyor. Bunlara göre İran'ın içine gömülmesi gerekiyordu. Bu olaylar da tesadüf değil. İran bir süre kendi derdine düşecek ve Ortadoğu'daki baskısı dizginlenecek. Bu süre zarfında İran olayları bastırmak için şiddet kullanmaya seçerse o zaman da olayın rejim değişikliğine götürülmesi denenecek. İran'ın, Irak ve Suriyeleşmesini istemiyoruz. İtidalle hareket edilmeli."

Yorumlar

119
 • arslan

  1 yıl önce Şikayet Et Öztürk yılmaz deaiş in elinde rehinken,chp özellikle hükümete deaş a terör örgütü dedirtmek için bastırıyordu.chp nin niyeti rehineleri öldürtmek idi.sırf hükümet zarar görsün diye.bu zat da bunu bile bile chp den milletvekili adayı oldu.bunun ne ayak olduğu belli değil.ama tek belli olan şey türkiye nin hayrına çalışmayacağı.zaten chp cumhuriyetin hıyanet partisi oldu .eren erdem irancı,tanrıkulu pkk lı,kk hendek kazanların arkadaşı,chp yi isim isim sırala yolu ihanete çıkıyor.
  Toplam beğeni
 • Hakperest

  1 yıl önce Şikayet Et Mezhepçi herif.
  Toplam beğeni
 • ezok

  1 yıl önce Şikayet Et neden chp İrana böyle titizlikle cevab veriyor ? alevi chp şii İranla aynı çatıda görüyor kendini de ondan. suriyedekilere oh canımıza değsin demedikleri kalmıştı
  Toplam beğeni
 • Nasır

  1 yıl önce Şikayet Et Bozuk saat chp.
  Toplam beğeni
 • Tuba

  1 yıl önce Şikayet Et Yidigin iz ekmek Konya'dan , savunduğun uz koruduğunuz Tahran. CHP kendine gel artık.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.