Statlardan sonra onların da adı değişiyor

Emlak Konut GYO hayata geçireceği projelerinde Türkçe isimlere dönüş için adım attı.

GİRİŞ 02.06.2017 05:52 GÜNCELLEME 02.06.2017 06:01 Konut
Statlardan sonra onların da adı değişiyor
Statlardan sonra onların da adı değişiyor

Emlak Konut, yapımı tamamlanan projelerde olmasa da yeni projelerde Türkçe isim kullanılmasında hassasiyet gösterecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın statlarda kullanılan arena isminin değiştirilmesi için talimat vermesinin ardından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kendi projelerinde kullandığı yabancı isimleri değiştirme konusunda harekete geçti. Emlak Konut GYO yetkilileri düzenledikleri toplantıda konut projelerinde Türkçe isimlere dönüşün adımlarını atmak için bir araya geldiler. Düzenlenen toplantıda yetkililer bundan sonra Emlak Konut işbirliğiyle hayata geçecek projelere Türkçe isim konulması zorunluluğunu tartıştılar. Emlak Konut GYO’nun geliştirdiği projelere Türkçe isim verilmesindeki hassasiyeti önceden biliniyordu.

YABANCILARIN PROJE HAKKINDA BİLGİSİ OLUYOR

Etkinlikte yapımı tamamlanan projelerin isminin değiştirilmesi de gündeme geldi. İsim değişikliğinin hukuki yollarının tartışıldığı toplantıda bir yandan da yabancıların bu projeleri isimlerinden dolayı tercih edip etmedikleri konuşuldu. Yetkililer özellikle deniz kenarı ve göl manzaralı projelere İngilizce isim verilmesinin, yabancı yatırımcılara projenin konumu hakkında bilgi verdiğini, bunun da konut satışları açısından avantaj sağladığına dikkat çekti. Katılımcılar, önceki projelerde isim değişikliği yapmamaya ancak yeni projelerde Türkçe isim kullanılması konusunda azami hasasiyet gösterilmesi konusunda görüş bildirdiler.

KAYNAK : Habertürk

ETİKETLER

YORUMLAR 12 TÜMÜ
 • yalniz adam 2 yıl önce Şikayet Et
  mesela nish adalar projesi nela bu
  Cevapla
 • zemheri41 2 yıl önce Şikayet Et
  Tabelalarda Türkçe isim görmekte zorlanıyoruz. Bu nasıl garip bir özentidir anlamak zor. İngilizceyemi hayranız, Türkçeyemi düşmanız??
  Cevapla
 • Adem 2 yıl önce Şikayet Et
  Tek kelimeyle alkışlıyorum. Darısı Türkiye'deki her türlü, yazının, reklamın, sloganın, firmanın, fabrikanın, dükkanın, marketin vb. başına.
  Cevapla
 • try 2 yıl önce Şikayet Et
  stadyum :))))) anlayana..bari saha deyin arapca olsun en azindan din kardesiyiz
  Cevapla
 • Ülkücü 2 yıl önce Şikayet Et
  Ecdadımızın yazılarını okumak için Arapçayı da öğrenmek şart.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR