Haber 7

Rize yeniden Feshane'yi sallamaya geliyor!

Rize Dernekler Federasyon'unun Feshane'de düzenleyeceği 8.Rize Tanıtım Günleri'ne bu yıl 1 milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor.
GİRİŞ 24.03.2015 17:55 KÜLTÜR
Metin Boyutu
Rize yeniden Feshane'yi sallamaya geliyor!

26 - 29 Mart 2015 tarihleri arasında Feshane’de yapılacak olan 8. Rize Tanıtım Günleri'nin resmi açılışı ilk gün (26 Mart Perşembe) saat 14.00 de gerçekleştirilecek. Bakanlar düzeyinde katılımın olacağı açılış programına Milletvekilleri, İstanbul Büyük şehir Belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, iş dünyasından ve spor camiasından tanınmış isimler katılacak. Atma türküler eşliğinde yapılacak olan açılış esnasında misafirlere çeşitli yöresel ikramlar yapılacak.

80 m2 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİ KATLI RİZE EVİ BÜYÜK İLGİ GÖRECEK

Rize'nin bütün kurumlarının ve ilçelerinin katılarak stant açacağı Feshane Rize günlerinde en ilgi çekecek argüman, yapımı 1 ay süren Rize evi olacak. İki katlı olarak planlanan Rize evinin alt katında eski evlerde olan materyallerden oluşan müze, üst katında ise gelen misafirlerin ağırlanacağı cumbalı bölümler yer alacak.
 

3 FARKLI DİLDE REKLAM AFİŞLERİ HAZIRLANDI

'Doğa turizminin başkenti Rize' sloganı ile hazırlanan bu yıl ki tanıtım konseptinde kardeşlik vurgusu ön plana çıkarıldı. Alt slogan olarak kullanılan "Gelun bi Çay içelum" daveti İngilizce, Lazca ve Kürtçe dillerinde hazırlanarak İstanbul sokaklarına asıldı. Yüz binlerce ziyaretçiyi Feshane’de ağırlamaya hazırlanan RİDEF, farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu düşünerek farklı dillerde bir davet işini girdiğini belirtti.


 

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.