Haber 7

'Kudüs Şairi' Akif İnan mezarı başında anıldı!

"Kudüs Şairi" olarak bilinen Mehmet Akif İnan, vefatının 19. yılında Şanlıurfa'da mezarı başında anıldı.
GİRİŞ 05.01.2019 16:16 KÜLTÜR
Metin Boyutu
'Kudüs Şairi' Akif İnan mezarı başında anıldı!

"Kudüs Şairi" olarak tanınan ve Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Kurucu Genel Başkanı olan Mehmet Akif İnan, ölümünün 19. yılında Şanlıurfa'daki mezarı başında anıldı.

 

Harran Kapı Mezarlığı'nda düzenlenen anma programında Mehmet Akif İnan'ın edebi yönü ve kişiliği hakkında konuşmalar yapıldıktan sonra Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Anma programına katılım sağlayan AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, İnan'ın bir fikir adamı olduğunu belirterek, kurmuş olduğu Memur-Sen'in milyonlara hitap ettiğini dile getirdi.

 

Anma programında bulunan Mehmet Akif İnan'ın kardeşi Ahmet İnan, "Mehmet Akif İnan gerçek anlamda bir ağabeydi. Dünya nimetini kendisi için hedef kabul etmedi, sadece davası için çalıştı. Mal ve makam peşinde koşmadı. Kurmuş olduğu sendika ve onu takip eden gençler bugün bizlere ümit veriyor. Bıraktığı eserler inşallah gençlere ışık tutar." diye konuştu.

Mehmet Akif İnan'ı anma programına Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül, İnan'ın ailesi, yazarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

"Mescid-i Aksa" şiiri dolayısıyla "Kudüs şairi" olarak da bilinen İnan, 2000'de memleketi Şanlıurfa'da vefat etti.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.