Haber 7

Turan Özdemir'in son filmi Bekçi vizyonda

Yönetmenliğini ve senaristliğini Durmuş Akbulut’un yaptığı, İde Yapım’ın (Elçin Çelik) yapımcılığını üstlendiği Bekçi, 14 Haziran 2019’da gösterime girdi.
GİRİŞ 20.06.2019 09:26 KÜLTÜR
Metin Boyutu
Turan Özdemir'in son filmi Bekçi vizyonda

İlk gösterimi 37. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilen ve 29. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin de Ulusal Yarışma bölümünde festival seyircisiyle buluşan Bekçi, aynı zamanda, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz usta oyuncu Turan Özdemir’in başrol oynadığı son film. Daha çok Dondurmam Gaymak’la tanıdığımız sanatçı, bu kez,  tam tersi bir karakterle çıkıyor karşımıza. Büyük oranda kasvetli gece sahnelerinden oluşan filmde, karanlık fobisine engel olamayan Turan Özdemir, çekimleri sık sık erteletir. Yapım boyunca uyumakta büyük zorluk çeker. Filmden sonraysa, teklif aldığı yapımlarda gece sahnelerini hiçbir şekilde kabul etmez.  

 

Bekçi’nin kadrosunda, Turan Özdemir’in yanı sıra Koray Ergun, Pelin Ermiş, Serhan Süsler, Uğur Karabulut ve Engin Çelik gibi isimler yer almaktadır.  

Turan Özdemir’in canlandırdığı Salih, bir kasaba mezarlığında gece bekçiliği yapmakta; her gün, akşamüstü, bekçi kulübesine gelip sabah gün doğmadan geri dönmektedir. İlerlemiş yaşına rağmen yaklaşık iki kilometrelik yolu her gün, aynı rutinle kat eden Salih; yıllardır yaptığı iş nedeniyle kendi içine kapanmış, gerçek yaşamdan nerdeyse kopmuştur… Kasaba yolunda yaşadıkları, gece kulübeye gelen tuhaf adamlar ve her gece rüyasına giren genç bir kız, Bekçi Salih’te derin bir paranoyaya dönüşmüş, gerçekle gerçekdışı birbirine karışmıştır... Ta ki sabahın ilk ışıklarına dek.

 

Künye

Yönetmen ve Senarist: Durmuş Akbulut

Görüntü Yönetmeni: Serdar Özdemir

Özgün Müzik: Emin İnal

Kurgu: Aziz İmamoğlu

Sanat Yönetmeni: Harika Derya Erten

Ses Tasarım: Tolga Turgay Uygur

Oyuncular: Turan Özdemir, Pelin Ermiş, Serhan Süsler, Koray Ergun, Uğur Karabulut, Engin Çelik, Sencar Sağdıç, Ali Sinan Demirkale, Fırat Turgut, Neşe Arat

Teknik: Türkiye / 2018 / DCP / Renkli / 91´ / Türkçe; İngilizce altyazılı, dram, gerilim, mizah

Yapımcı: Elçin Çelik

Yapım Şirketi: İde Yapım

Web: www.bekcifilmi.com

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.