Haber 7

Ünlü yönetmenden yıllar sonra gelen itiraf

Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri kabul edilen Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) filminin yönetmeni, filminin IMDb’de (Uluslararası Film Veritabanı) birinci sırada olmasına şaşırdığını söyledi.
GİRİŞ 12.09.2019 01:08 KÜLTÜR
Metin Boyutu
Ünlü yönetmenden yıllar sonra gelen itiraf

Stephen King’in romanından uyarlanan Esaretin Bedeli filminin yönetmeni Frank Darabont, filminin 25’inci yılını doldurması sebebiyle ABD’de yerel bir dergiye röportaj verdi.

 

İnternette tekil kullanıcıların oyladığı ve film endüstrisi için ölçü kabul edilen IMDb’ye göre en yüksek puanı alarak birinci sırada olan Esaretin Bedeli filmi için, “Bu durum benim için gerçeküstü. Bu listeye baktığımda tabii ki Baba (The Godfather) ve Yurttaş Kane (Citizen Kane) gibi filmleri görüyorum ve Esaretin Bedeli gerçekten bunlardan daha mı iyi diye düşünmeden edemiyorum. Buna inanmak biraz güç ancak bu oylamaya karar veren sinema izleyicileri. Bu tatmin edici” sözlerini kullandı.

7 DALDA ADAY GÖSTERİLDİ ANCAK KAZANAMAMIŞTI

 

Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın yer aldığı film, En İyi Film ödülü dâhil olmak üzere 7 dalda Oscar'a aday gösterilmişti fakat ödüllerin hiçbirini kazanamamıştı.

Yorumlar

6
 • hakki buydu

  3 ay önce Şikayet Et bana göre de hak etti çünkü müthiş bir hikayesi var.
 • fatih

  3 ay önce Şikayet Et çok özel yeri var bende endi dufrey:)) üniversitede iken izlediğim ve özgürlük diye bağırasım geliyordu.. bencedegerçek bir baş yapıt...
 • Kosovalı

  3 ay önce Şikayet Et Bıkmadan izleyebileceğim bir film...
 • Adnan

  3 ay önce Şikayet Et Bana göre birinciliği hakkediyor. Kaç kere izlediğimi bilmiyorum.
  Toplam beğeni
 • 123

  3 ay önce Şikayet Et Demek ki Oskar halkı yansıtmıyormuş.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.