Zeynep Korel'den babası Tanju Korel'in mirası için yeni dava!

Merhum sanatçı Tanju Korel'in mirası, eşi sanatçı Hülya Darcan Korel ile kızları oyuncu Bergüzar Korel Ergenç ve Zeynep Korel'e bölündü. Böylelikle Zeynep Korel, ailesine karşı açmış olduğu miras davasını kazanmış oldu. Korel, bu davanın ardından taşınmazların satımı için bir dava daha açtı.

GİRİŞ 30.01.2020 09:59 GÜNCELLEME 30.01.2020 09:59 Magazin
Zeynep Korel'den babası Tanju Korel'in mirası için yeni dava!
Zeynep Korel'den babası Tanju Korel'in mirası için yeni dava!

Sanatçılar Tanju Korel ve Hülya Darcan Korel'in büyük kızları Zeynep Korel, kazandığı mirasçılık belgesi davasının ardından ortaklığın giderilmesi davası açtı. Korel, annesinin ve kız kardeşinin, taşınmazların satışına yanaşmadıklarını iddia etti. Anne Korel bu iddiayı avukatı İsmai Filiz aracılığıyla, “Hülya Darcan bu konuda bir zorluk çıkarmamıştır. Malların paylaşılmasını biz de istiyoruz.” açıklamasıyla yalanladı.

AİLESİNE MİRAS DAVASI

Sanatçılar Tanju Korel ve Hülya Darcan Korel'in büyük kızları Zeynep Korel, babasının vefatından sonra mirasçılık belgesi almak amacıyla İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvuruda bulunmuştu.

tanju korel, bergüzar korel ve hülya darcan

Amerika'da yaşayan Korel'in açtığı davanın karar duruşması görüldü. Mahkeme, mirası 8'e böldü. Paylardan 2'si anne Hülya Darcan Korel'e, kalan 6'şar kısımsa kızlar Bergüzar ve Zeynep Korel'e 3'er şekilde pay edildi. 

zeynep korel ve bergüzar korel

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Anadolu 2 ay önce Şikayet Et
    Zenginin malı bizim gibi asgari ücret linin çenesini yorar......
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR