Bursa ilaç mümessillerinden 'Hekimoğlu' dizisine tepki

Bursa Mümessil Dayanışma Derneği, Hekimoğlu dizisinde geçen tıbbi tanıtım temsilcileriyle ilgili geçen bir sahneye tepki gösterdi.

GİRİŞ 24.02.2020 15:31 GÜNCELLEME 24.02.2020 15:31 Magazin
Bursa ilaç mümessillerinden 'Hekimoğlu' dizisine tepki
Bursa ilaç mümessillerinden 'Hekimoğlu' dizisine tepki

Kanal D'de yayınlanan 'Hekimoğlu' dizisinin yayınlanan 8'inci bölümünde yer alan bir sahne, tepkilere neden oldu. Dizide tıbbi tanıtım temsilcileriyle ilgili yer alan bir sahneye Bursa MÜDAD temsilcileri tepki gösterdi. Üyeler, dizide etiğe sığmayan bir sahneye yer verildiği belirtildi.

MÜDAD temsilcileri

MÜDAD Bursa Temsilcisi Cemile Demirel, "Hekimoğlu dizisinde küçük bir bölümdeki bu bölüm bence Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Ben 21 yıldır ilaç sektöründe çalışıyorum. Bu dizinin içinde yer alan bir karede kadın bir mümessil arkadaşın erkek bir doktor ile bir sahnesini gayet ahlaksız ve etik değerlerin dışında bulunduğunu sizlerle paylaşıyoruz. Dizide görevli ve sorumlu olan kişilerden de camiamız adına özür bekliyoruz. Bu nahoş sahneden hepimiz yaralandık. Tıbbi mümessiller asla o dizide gösterilen karakterler gibi değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır." açıklamasında bulunarak diziyi kınadı.

MÜDAD Bursa temsilcisi Cemile Demirel

MÜDAD'ın kurucu üyelerinden Ali Uğur Sarı ise, "Bu sektörde çalışan arkadaşları birleştirmek amacıyla kurulduk. Biz bugün bu işi yapıyoruz. Yarın da başka işi yapabiliriz. Her birimiz üniversite mezunu insanlarız. Örneğin, ben öğretmenim ama mümessillik yapıyorum. Bizim ailelerden aldığımız değerlerimiz var. Biz de toplumun birer parçasıyız. Yapılan ahlaksızlık hangi meslek grubuna olursa olsun tepkimizi koymak zorundayız. Bu meslekte çalışan, eşlerimiz, ablalarımız var. Bizler birer aileyiz. Onlara yapılan yanlış, bizlere de yapılmış gibidir." açıklamasında bulundu.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR