Haber 7

Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi geliyor! İddialı oyuncu kadrosu ve yayın tarihi...

“Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisi 2018 yılında Kanal D ekranlarında damgasını vuracak. Kenan İmirzalıoğlu'nun baş rolünü üstleneceği iddialı projenin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. İşte, izleyenleri ekrana kilitleyecek ''Mehmed: Bir Cihan Fatihi'' dizisinin oyuncu kadrosu, yayın tarih ve diziyle ilgili diğer merak edilen tüm önemli detaylar şimdi haberimizde...
GİRİŞ 19.01.2018 09:41 MEDYA
Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi geliyor! İddialı oyuncu kadrosu ve yayın tarihi...

Karadayı dizisinden sonra uzun süre ekranlardan uzak kalan Kenan İmirzalıoğlu tarihi bir diziyle muhteşem bir geri dönüşe imza atacak. Kenan İmirzalıoğlu gibi güçlü bir ismin başrolünde Fatih'i canlandıracağı, Kanal D’nin iddialı projesi “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” büyük bir merak ve heyecanla bekleniyor.

Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'e hayat vereceği diziden ilk görüntüler yayınlandı. Görüntülerde, ünlü oyuncu Kenan İmizarlıoğlu'nun Osmanlı tuğralı yüzüğüyle yer aldığı dizinin ilk afişi izleyiciler tarafından tam not aldı. İzleyicilerin şimdiden ilgisini çektiği ''Mehmed: Bir Cihan Fatihi'' dizisi iddialı bir giriş yaparak en çok konuşulanlar listesinde ilk sıralarda yerini aldı.

''MEHMED: BİR CİHAN FATİHİ'' DİZİSİNİN KONUSU

Başrolünde Kenan İmirzalıoğlu'nun yer aldığı dizide Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethine vatan sürecini konu alıyor. Fatih Sultan Mehmet'in hayatını canlandıracağı bir dizi tüm hızıyla hazırlıklara başladı. Fetih 1453 filminin başarısı üzerine O3 Medya güçlü kadrosuyla yaz aylarında yeni diziyi başlatmayı planlıyor. İmirzalıoğlu için 3 yeni proje hazırlanırken en dikkat çekici proje Mehmed Bir Cihan Fatihi olarak açıklandı. Eğer planlamalarda bir değişiklik olmassa Kenan İmirzalıoğlu'nu 2017 - 2018 sezonunda Fatih Sultan Mehmet karakteriyle izleyeceğiz.

“Mehmed Bir Cihan Fatihi”nde başrolü, Kenan İmirzalıoğlu üstlenecek. Yapımcılığını O3 Medya’nın, yönetmenliğini Altan Dönmez’in üstlendiği dizinin senaryosunda ise Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu’nun imzası bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra Metin Akpınar, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan, Ertan Saban, Duygu Boztepe, Sevinç Meşe ve Toprak Sağlam yer alacak.

'Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin yayın tarihi belli oldu!

''MEHMED: BİR CİHAN FATİHİ'' DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kanal D, 2018 yılına damga vurması beklenen “Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisi için geri sayıma başladı. Fatih Sultan Mehmet’i Kenan İmizarlıoğlu’nun canlandırdığı iddialı proje, Ocak 2018'de ekranda olacak.

''MEHMED: BİR CİHAN FATİHİ'' DİZİSİNİN OYUNCU KADROSU:

KENAN İMİRZALIOĞLU (FATİH SULTAN MEHMET)

ÇETİN TEKİNDOR (ÇANDARLI HALİL PAŞA)

SELİN DEMİRATAR (HATİCE)

SEDA BAKAN (ÇİÇEK HATUN)

ALTAN ERKEKLİ (MİMAR MUSLİHİDDİN)

GÜRKAN UYGUN (DELİBAŞ)

METİN AKPINAR (AKŞEMSETTİN)

ERTAN SABAN (BİZANS İMAPARATORU KONSTANTİN)

SERKAN KESKİN

FUNDA ERYİĞİT

TOPRAK SAĞLAM (TEODORA)

BURAK TAMDOĞAN

Yorumlar

23
 • isimsiz

  2 ay önce Şikayet Et Boyle diziler onlari gerçekten sevenlere oynatılmalı yoksa tamamen tarihimizin aleyhine kasıtlı kin nefret kokan ,tarihimizle padişahlarımízla alakası olmayan tiksindirici mide bulantısı yapımlar ortaya çıkıyor
  Toplam beğeni
 • Erzurum

  2 ay önce Şikayet Et İnşallah tarihi en güzel şekilde aktarırlar dünyaya
  Toplam beğeni
  • isimsiz

   2 ay önce Şikayet Et Çok beklersin
   Toplam beğeni
 • erzurum

  2 ay önce Şikayet Et Bir projede Kenan varsa orada olay bitmiştir demektir .konuşmaya gerek bile yok bence
  Toplam beğeni
 • G.antep 27

  3 ay önce Şikayet Et Dirilis ertugrulu gecemez bosa reyting hayalleri kurmayin.Reyting icin once bi reis in onayindan gecilmeli sonra reis bende izlerim hic kacirmam demeli ondan sonra reyting dusnun.Tabi bide kanal cok onemli cogumuz da kanal d yok sildik yani.
  Toplam beğeni
 • maraşlı

  3 ay önce Şikayet Et Tarihe saygı olur inşallah
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.