Haber 7

Diriliş Ertuğrul'daki o söz sosyal medyayı salladı

TRT ekranlarının ilgiyle izlenen yapımlarından Diriliş Ertuğrul'da Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethinin müjdelendiği 'Kızıl Elma' mesajı sosyal medyada gündeme oturdu.
GİRİŞ 11.01.2018 11:21 MEDYA
Metin Boyutu

TRT 1'in çarşamba günleri ilgiyle izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'da yayınlanan bir sahne sosyal medyanın gündemine oturdu.

Diriliş Ertuğrul'un 101. bölümünde Ertuğrul Bey, "Kutlu Türk beyleri, bu gazayla yalnızca Karacahisar'ın fetih yolunu açmış olmayacağız. Nikea'nın (şimdiki İznik) ve Constantine'nin de fetih yolunu açmış olacağız" şeklinde konuşur.

"HEDEFİMİZ KIZIL ELMA'DIR"

Türk beylerine yaptığı konuşmasına devam eden Ertuğrul Bey, "Eğer oraları fetih etmek bize nasip olmasa dahi, inanırım ki; neslimizden bir kahraman gelip inanmış ordusuyla, Constantine'nin surlarına dayanıp şanlı islam sancağını o surlara dikecektir" Karacahisar, Nikea, Constantine bize dar gelir. Hedefimiz Kızıl Elma'dır. Yani güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar olan tüm cihandır. Gaza bizim, gayret bizim, zafer Allah'ındır" sözleri, sosyal medyada çılgınlık başlattı.

Yorumlar

11
 • Onur

  1 yıl önce Şikayet Et hey maşşallah yigidime allahımıza , peygamberize yakışan nesiller eylesinn bizi ecdadımızın yolundadan ayırmasın
  Toplam beğeni
 • kardaş memo

  1 yıl önce Şikayet Et Rabbimiz bunu tahakkuk ettirecek nesil olmayı bize nasip etsin. Sefih, sefil, zelil bir nesil olmaktan muhafaza eylesin. amin. Tahkiki imanı, Dinimiz, örfümüzü iyi belleyip yaşamayı, yaşatmayı bizlere nasip etsin. amin amin amin.
  Toplam beğeni
  • tek gercek allah

   1 yıl önce Şikayet Et amin amin sonsuzkere amin inşallah kardesim
   Toplam beğeni
 • Türk

  1 yıl önce Şikayet Et Kızıl elma milliyetçi bir söylemdir. Hayrola milliyetçi çizgiye geçiş mi var? Tarih dizilerden öğreniliyor muhteşem yüzyıl dan beri.
 • tesbit

  1 yıl önce Şikayet Et Memnunuz ama biraz hızlandırılıp, figüran sayısının da arttırılması iyi olurdu,figüran sayısı biraz yavan kalıyor.
  Toplam beğeni
 • muhacir

  1 yıl önce Şikayet Et diziyle dünyayı alacağız. kesin....diziyi elimizde kılıçla izliyoruz.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.