Haber 7

Diriliş'te Noyan'ın kardeşi Almıla Hatun’u oynayan Gönül Nagiyeva kimdir?

TRT 1'in Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan'ın kız kardeşi olan ve obaya derici olarak gelen Almıla Hatun'un karakterini oynayan Gönül Nagiyeva kimdir? Aslında hain olan ve Ertuğrul'un çocuklarını öldürmek isteyen Almıla Hatun'un biyografisi büyük merak konusu oldu. İşte Gönül Nagiyeva hakkında merak edilenler...
GİRİŞ 06.06.2018 21:40 MEDYA
Metin Boyutu
Diriliş'te Noyan'ın kardeşi Almıla Hatun’u oynayan Gönül Nagiyeva kimdir?

GÖNÜL NAGİYEVA KİMDİR?

Başarılı oyuncu Gönül Nagiyeva 1982 senesinde Azerbaycan‘ın Bakü şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda oyunculuk ile ilgilenmeye başlamış, bale eğitimi almıştır.

 

 

Kamu Akademisi bölümünden mezun olan Gönül Nagiyeva üniversite eğitimi süresince radyo ve televizyon ekranlarında sunuculuk yapmıştır.

Türkiye’ye ilk dizi oyunculuk deneyimini 2011 senesinde Aramızda Kalsın isimli dizi ile gerçekleştiren Gönül Nagiyeva daha sonra Mahkumlar, Kanun Namına, Terkedilmiş, Zaman Adlı Tren, Kızkaçıran ve Diriliş Ertuğrul gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinde oyunculuk serüvenini sürdüren oyuncu dizide Almıla Hatun Alangoya karakterini canlandırmaktadır.

Ülkemizden sürekli oyunculuk anlamında teklifler alan Gönül Nagiyeva ardından İstanbul’a yerleşmeye karar vermiştir. Yaşantısını İstanbul‘da sürdürmektedir.

Gönül Nagiyeva ana dili dışında, çok iyi derecede Rusça, Türkçe, İngilizce, iyi derecede ise Farsça bilmektedir. Profesyonel dans ve jimnastik dışında, yoga, bale, şarkı söylemek, spor yapmak, yüzmek, binicilik ve atıcılık ile ilgilenmektedir.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.