Haber 7

Sözcü'nün Silivri haberi yalan çıktı

Okuyucularına sunduğu yalan haberler ve dezenformasyon odaklı içeriklerle bilinen Sözcü Gazetesi bugünkü manşetine de farklı bir yalanı taşıdı.
GİRİŞ 02.07.2018 11:49 MEDYA
Metin Boyutu
Sözcü'nün Silivri haberi yalan çıktı

Manşetinde 'Silivri'den en çok oy HDP'ye ve AKP'ye çıktı' haberine yer veren gazetenin okuyucularına yine yanlış bilgileri aktardığının ortaya çıkması uzun sürmedi.

Silivri'den oylar HDP ve Millet İttifakı'na gitti

 

Sonuçlara göre, Silivri'deki sandıkların hemen hepsinde HDP açık ara birinci sırada çıkarken, CHP ve Millet İttifakı'nın aldığı oy oranları da dikkatlerden kaçmadı.

Örneğin Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda HDP oyların yüzde 48.16'sını alırken Millet İttifakına çıkan oy oranı yüzde 46.32 oldu. AK Parti'nin bu sandıkta aldığı oy oranı ise yüzde 2.45'te kaldı.

Silivri 8 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda da benzer sonuçlar ortaya çıktı. Yüzde 43.33 ile HDP'nin ilk sırada yer aldığı sandıklardan CHP'ye yüzde 15.25, İyi Parti'ye ise yüzde 9.97 oranında oy çıktı.

Silivri'deki 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda ise CHP yüzde 31.86 ile ilk sırada çıkarken, HDP'nin burada yüzde 30.27 oy oranına ulaştığı görülüyor. AK Parti'ye söz konusu sandıktan çıkan oy oranı ise sadece yüzde 5.8.

Silivri'deki oy oranlarının dağılımını gösteren tablo şöyle:

Yorumlar

9
 • kaya

  8 ay önce Şikayet Et cezaevinde tabiki hdp ve chp çıkar
 • RuHi

  8 ay önce Şikayet Et Mahkum oy veremez kardeşim. Adı üstünde mahkum!
 • kadir

  8 ay önce Şikayet Et gelecek senenin yatirimini yapiyorlar simdiden seneye yapilacak secimler icin zirva haberlerle halkin aklinin bulandiriyorlar sozcu okuyan at gozlukluler baska yayin okumayinca o zirvaya inaniyor diger sitede verilen dogru haberi gormeyince kendini kaptiriyor o zirvalari baskalari karsisinda dillendirerek at gozluklu bir zihniyetin usagi oldugunu akledemiyor
  Toplam beğeni
 • Derwısh

  8 ay önce Şikayet Et (İnşallah bir daha karşımıza çıkmaz) Son Araştırma şirketinin yöneticisin dediğini hatırlayın. Onlar istedi diye söylüyorum demişti.Yoksa çarmıha gererler. sözcü denen grupta aynı halt yiyor.
  Toplam beğeni
 • Davut

  8 ay önce Şikayet Et Aynı gazetenin LGS tercihlerinde İmam Hatip yazmak zorunlu haberi de YALAN!!! Öğrenciler 5 tercih yapacaklar ve Anadolu lisesi, İmam Hatip lisesi ve Meslek lisesi okul türlerinden her birinden en fazla 3 tercih yapabilecekler. Yani 3 anadolu lisesi 2 meslek lisesi olabilir.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.